chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

ERASMUS+ KA1 oferujemy możliwośći odbycia praktyki zawodowych w Niemczech

Od kwietnia 2000 r. nasz „Dom Europejski w Lipsku” jest niemieckim partnerem dla polskich szkół i gmin przy realizacji programu szkolenia zawodowego UE ERASMUS+.

Do grudnia 2018 r. na miesięcznych praktykach w lipskich firmach przebywały 133 grupy polskich praktykantów (około 4.500 osób) w prawie wszystkich branżach, a zwłaszcza gastronomicznej, hotelarskiej, budowlanej, mechatronicznej, logistyczniej, architektury zieleni i ochrony środowiska.

Ponieważ jesteśmy przekonani o słuszności realizacji staży zawodowych widząc w tym także duży sens naszej codziennej pracy na rzecz dobrosąsiedzkich stosunków, zapraszamy do współpracy!

www.europa-haus-leipzig.de

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dom Europejski w Lipsku (Europa-Haus Leipzig e.V. – PIC: 947207329) założony we wrześniu 1990r. jako stowarzyszenie użyteczności publicznej działa obecnie jako powszechnie uznawana i ceniona placówka dydaktyczna i konsultingowo-usługowa w zakresie integracji europejskiej miasta Lipska i jego obywateli.

Dom Europejski w Lipsku posiada szerokie kontakty z lokalnymi partnerami w dziedzinie polityki, gospodarki i kultury, co jest szczególnie ważne i przydatne przy realizacji programów szkolenia zawodowego dla młodzieży. Dzięki temu gwarantujemy właściwy dobór miejsc stażu umożliwiąjąc  praktykantom zapoznanie się z organizacją i specyfiką pracy przewidzianych w projekcie placówek i tym samym realizację zakładanych celów stażu.

Niemieckie zakłady są bardzo dobrze przygotowane do współpracy z polskimi praktykantami. Od samego początku pracodawcy stwarzają uczniom bardzo dobre warunki włączając ich w pełni do systemu pracy własnych pracowników i przydzielając im odpowiednich niemieckich opiekunów.

Uzaicinājums derīgs līdz: 
30/09/2019
Valstis:
Darbības veids: 
Application for EU funding
Discussing ideas
Valoda(-as):