chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Resurss

Konferencia Promoting Quality Assurance in higher Vocational Education and Training

Valoda: SK

Publicēja Veronika Sadloňová

Organizácia UEAPME pripravuje v mene partnerov projektu QA HiVETnet konferenciu Zabezpečenie kvality vyššieho odborného vzdelávania a prípravy / Promoting Quality Assurance in higher Vocational Education and Training.

Dátum: 16. mája 2017  

Čas: 10.00 am – 3.30 pm

Miesto: UEAPME, Rue Jacques de Lalaing 4, 1040 Brussels

 

V posledných rokoch si vyššie odborné vzdelávanie a príprava (OVP) získali viac a viac pozornosti od zástupcov vzdelávania a odbornej prípravy s rozhodovacou právomocou. Doteraz neexistuje žiadny konsenzus v Európe, ktorý by definoval vyššie odborné vzdelávanie. Štúdie ukázali rôznorodosť vyššieho odborného vzdelávania a prípravy v členských štátoch.

Európska smernica o zabezpečovaní kvality OVP, ktorá bola vyvinutá v rámci projektu Erasmus + “Quality Assurance in Higher VET” (www.qa-hivet.net), prispeje k zlepšeniu transparentnosti a porovnaniu výsledkov OVP, ako aj zvýši dôveru v kvalifikácie získané prostredníctvom OVP. Tieto usmernenia budú prezentované v priebehu konferencie a diskutované s odborníkmi, politickými činiteľmi, zástupcami sociálnych partnerov, obchodných organizácií a komôr, rovnako ako zástupcami európskych inštitúcií.

Na konferencii bude poskytnutá príležitosť naštartovať "Európsku sieť zabezpečenia kvality v oblasti vyššieho odborného vzdelávania a prípravy". Táto sieť bude slúžiť ako základ pre ďalšiu spoluprácu medzi príslušnými štruktúrami a inštitúciami OVP, ako aj na zabezpečenie kvality a  zabezpečenie prítomnosti a viditeľnosti v politickej agende.

Vzhľadom na obmedzený počet miest na sedenie, účasť je len na pozvanie. V prípade, že máte záujem zúčastniť sa tejto konferencie, vyjadrite svoju žiadosť na email qahivet@ueapme.com  do piatku 24. februára 2017. Následne vám bude zaslané oficiálne pozvanie a podrobný program konferencie.

 

Link UEAPME: http://www.ueapme.com/

 

Resursa autors(-i): 
EPALE tím Slovensko
Publicēšanas datums:
Otrdiena, 7 Februāris, 2017
Resursa veids: 
Atvērtie izglītības resursi
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn