chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

Ziņu sadaļa

XIX Webinarium FAOO-Co nowego w edukacji?

20/01/2017
Jolanta WOLAGIEWICZ
Valoda: PL

Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich zaprasza na webinarium, którego tematem będzie edukacja wspierana przez nowoczesne technologie, a jego bazą – najświeższe informacje ze świata, którymi żyły uczestniczki i uczestnicy największej konferencji e-learningowej w Europie – Educa Online (Berlin 2016). Webinarium odbędzie się 24 stycznia o 13.00!

Educa Online jest międzynarodową konferencją poświęcona e-learningowi w edukacji, łączącą przedstawicieli trzech różnych sektorów: biznesu, edukacji i usług publicznych. Na początku grudnia 2016 odbyła się już 22 edycja tej imprezy. Wśród ponad 2 tysięcy uczestników z 93 krajów znalazła się też specjalna wysłanniczka FAOO Izabela Jaroń, członek zespołu Fundacji, która stanęła przed trudnym zadaniem – wyborem spośród 200 prelegentów i 80 sesji tematycznych. Efektami tego wyboru, ciekawostkami i trendami podzieli się w czasie webinarium.

- W 22. edycji konferencji kluczowe były pytania, czy i w jakim stopniu zmienia się koncepcja edukacji wobec dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii? Czy technologia to tylko narzędzia, czy już filozofia nauki? Jak się uczyć i rozwijać w kontekście ewolucji edukacji XXI wieku? – wspomina Iza Jaroń. - Każdego roku Educa przesuwa granice w rozumieniu nowoczesnych technologii w edukacji. A jej hasło: „Spodziewaj się tego, co jest niespodziewane” znów okazało się prawdziwe .

XIX Webinarium FAOO będzie okazją do poznania kilku ważnych wątków poruszanych podczas konferencji Educa: jak świadomie projektować skuteczną strategię uczenia się w nowych warunkach technologiczno-społecznych, na ile jest to efektywny proces i czy jesteśmy w stanie odpowiedzialnie go realizować? Zostanie również podjęta dyskusja na temat tego, czy rozwój sztucznej inteligencji jest szansą czy zagrożeniem dla rozwoju edukacji i tradycyjnej roli nauczyciela/edukatora?

Więcej informacji na temat webinarium znajduje się na witrynie Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich: http://faoo.pl/aktualnosci/93-xix-webinarium-faoo-co-nowego-w-e-edukacji

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

Tiek rādīts 1. - 1. no 1
  • Lietotāja Justyna Bednarz attēls

    Nagranie z webinarium dostępne jest na stronie: http://www.kursodrom.pl/pl/kursy/69/