chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

Ziņu sadaļa

"Mokymosi spalvos" Marijampolės neaplenkė

24/11/2016
Aušrinė Česnulienė
Valoda: LT

Jau tapo tradicija, kad lapkričio mėnesį viena savaitė skiriama išskirtinai suaugusiųjų mokymuisi. Šį lapkritį jau 17-ą kartą Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos iniciatyva organizuota suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi spalvos” nepaliko abejingų ir Marijampolėje.

Suaugusiųjų mokymosi savaitės metu Marijampolėje įvyko ne vienas renginys, skirtas formaliojo ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo organizatoriams, vykdytojams bei besimokantiems suaugusiems. Vienas jų – konferencija „Kartų mokymosi atspalviai”.

Pavadinimas „Kartų mokymosi atspalviai“ atsirado ne veltui - konferencijos atidaryme dalyvavo projekto „Kartų bendravimo kultūra  ir santykiai“ dalyviai – suaugusieji bei vaikai, kurie susirinkusiems dovanojo muzikinį sveikinimą. Apie projekto idėją, tikslus bei rezultatus konferencijos dalyviams papasakojo projekto vadovė, Marijampolės kolegijos lektorė, Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto dekanė Audronė Putauskienė. Pranešėja pasakojo, kad programos tikslas buvo suteikti senjorams teorinių ir praktinių psichosocialinių žinių, siekiant formuoti konstruktyvaus bendravimo šeimoje nuostatas. Užsimezgusią draugystę tarp kartų įrodė dvi netikėtos auditorijai pranešėjos – penktokė Indra bei senjorė Jūratė.

Marijampolės Trečiojo amžiaus universitetas aktyviai veikia puoselėjant suaugusiųjų švietimą, tad universiteto direktorė Ona Sakalauskienė mielai sutiko pasidalinti ilgamete patirtimi ir aptarti neformaliojo švietimo Trečiojo amžiaus universitete reikšmę bei naudą. Ši organizacija Marijampolėje veikia jau 12-ti metai ir šuo metu vienija daugiau nei 750 studentų-senjorų.

Įpusėjus konferencijai, visi kartu darėme akių mankštą. Kaip atsipalaiduoti ir pailsinti pavargusias akis mus mokė Marijampolės sav. Visuomenės sveikatos biuro specialistė Aušra Ralytė.  Ji patarė tokią akių mankštą daryti kasdien, ypač po darbo kompiuteriu.

Po pertraukėlės „Epale” koordinatorė Marijampolėje Aušrinė Česnulienė konferencijos dalyvius supažindino su Europos suaugusiųjų švietimo platforma „Epale“, jos privalumais, teikiamomis galimybėmis. Buvo aptarti Lietuvos gyventojų įgūdžiai ir ką apie juos atskleidė Suaugusiųjų įgūdžių tyrimo (PIAAC) rezultatai. Klausytojams buvo malonu išgirsti, jog Lietuvoje suaugusiesiems būdingas vidutinis raštingumo ir aukštesnis už vidutinį matematinio raštingumo lygis. Tačiau dalyviams nerimą sukėlė faktas, kad problemų sprendimas technologijų pagalba išplėtotas mažiausiai ir kad didelė dalis lietuvių neturi jokios darbo kompiuteriu patirties arba elementarių darbo kompiuteriu įgūdžių.

Konferencija „Kartų mokymosi atspalviai“ suteikė naujų žinių apie „Epale“ platformos galimybes suaugusiųjų švietėjams ir atskleidė Suaugusiųjų įgūdžių tyrimo (PIAAC) duomenis. Ši konferencija, tai dalinimasis gerąja patirtimi, idėjomis, galimybė pabūti bendraminčių būryje bei proga pasidalinti savo mokymosi atspalviais. Konferenciją baigėme susikaupimu - akimirkai pamiršome skubėjimą, nepabaigtus darbus ir klausėmės Marijampolės TAU studentės-senjorės Loretos atliekamos giesmės.

/lv/file/konferencijos-kartu-mokymosi-atspalviai-dalyviaiKonferencijos "Kartų mokymosi atspalviai" dalyviai

          

/lv/file/mokomes-akiu-mankstosMokomės akių mankštos

/lv/file/apie-epale-pasakoja-eksperte-ausrineApie "Epale" pasakoja ekspertė Aušrinė

​          

/lv/file/praneseja-marijampoles-kolegijos-lektore-marijampoles-tau-namu-ukio-fakulteto-dekane-audrone-0Pranešėja Marijampolės kolegijos lektorė, Marijampolės TAU Namų ūkio fakulteto dekanė Audronė Putauskienė

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Tiek rādīts 1. - 2. no 2
 • Lietotāja Rita Vargalytė attēls

  Šaunuoliai  marijampoliečiai! Kur būtų galima plačiau sužinoti apie projektą  „Kartų bendravimo kultūra  ir santykiai“?

 • Lietotāja Aušrinė Česnulienė attēls

  Marijampolės TAU bendruomenės vardu - dėkojame už gražų žodį. Truputį daugiau apie vykdytą projektą šiuose straipsniuose: 

  /lt/content/prisimenant-projekta-kartu-bendravimo-kultura-ir-santykiai

  https://treciasamzius.wordpress.com/2015/12/10/praktine-konferencija-kartu-stiprybe-kartu-vienybeje/

  Video akimirkomis pasidalinta čia:

  https://www.youtube.com/watch?v=0TdCvbK7Uto

  https://www.youtube.com/watch?v=0FeipxCDvtk