chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

Ziņu sadaļa

Suaugusiųjų pagrindiniai gebėjimai: ar mes raštingi?

18/10/2016
Jurgita MELAIKIENE
Valoda: LT

„Ar lietuviai raštingi?“ toks klausimas buvo pagrindinis seminaro – diskusijos, vykusio 2016 m. spalio 13 d. Panevėžio rajono švietimo centre, akcentas. Pirmojoje renginio dalyje Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos ekspertas Arūnas Bėkšta neformaliojo suaugusiųjų švietimo organizatoriams rajone pristatė tarptautinio suaugusiųjų kompetencijų tyrimo (PIAAC), kuriame 2012- 2016 m. dalyvavo ir Lietuva, rezultatus. Jau savo pristatymo pavadinimu PIAAC rezultatai: „Nėra taip blogai“ ar „Galėtų būti geriau“? ekspertas provokavo renginio dalyvius, žvelgiant į tyrimo rezultatus, kritiškai mąstyti ir aktyviai diskutuoti apie raštingumo gebėjimus. Ar tikrai Lietuvoje turime tik informacinių technologijų naudojimo kasdieninėse situacijose problemą, nes vidutiniškai gerai mokame skaityti ir turime vidutiniškai gerus matematinius gebėjimus. Remiantis tyrimo rezultatais ir diskutuojant su dalyviais buvo aptartos vidutinybių ugdymo Lietuvoje prielaidos, pasidalinta įžvalgomis apie suaugusiųjų mokymo tikslus Lietuvoje ir Suomijoje, kurioje PIAAC rezultatai yra nepalyginamai aukštesni, analizuota, kodėl Lietuvos suaugusieji gebėjimais nesinaudoja nei darbe, nei kasdieniniame gyvenime.

 

Antrojoje renginio dalyje dr. Vilija Lukošūnienė, „Epale“ konsultantė Panevėžio regione, pasidalino patirtimi, kokią pagrindinių gebėjimų ugdymo situaciją Lietuvoje mato suaugusiųjų švietėjai, su kuriais pranešėjai šia tema teko bendrauti. Gerąją patirtį, kuria dalijosi pranešėja, renginio dalyviai papildė savo patirties pavyzdžiais. Dalyvių dėmesys buvo atkreiptas ir į praktinius pagrindinių gebėjimų ugdymo aspektus, leidžiančius pasiekti efektyvesnių raštingumo ugdymo rezultatų. Baigiamojoje pranešimo dalyje buvo apžvelgta, kaip pagrindinių gebėjimų ugdymo tema atsispindi „Epale“ portale“: kokia informacija pateikiama portalo naujienose, kokie renginiai šia tema vyksta, kokie rekomenduojami ištekliai.

 

Vilija Lukošūnienė

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn