chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

Ziņu sadaļa

Informační centrum bezpečnosti potravin

18/03/2016
Valoda: CS

ICBP je koncipováno především jako komunikační centrum směrem k veřejnosti. Jeho internetové stránky byly  vytvořeny jako jeden z hlavních komunikačních kanálů. Cílem webových stránek je především poskytnout široké veřejnosti včasné, přesné a srozumitelné informace pokrývající celý řetězec výroby potravin od farmy ke spotřebiteli (včetně krmiv).

Webové stránky poskytují základní informace o problematice bezpečnosti potravin a systému jejího zabezpečení v rámci České republiky. K dispozici jsou informace z Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA), tiskové zprávy dozorových orgánů, hlášení Systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF), aktualizované informace o možných rizicích z potravin, hygieně při manipulacích s potravinami, ale i výživová doporučení. Prostřednictvím webových stránek bezpecnostpotravin.cz předává ICBP odborná data  směrem k odborné i laické veřejnosti, jíž tak umožňuje rychle a lépe se orientovat v problematice bezpečnosti potravin.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn