European Commission logo
Izveidot profilu
Var atlasīt dažādus vārdus, atdalot ar komatu

Blog

Blog

Mobilumo veikla „Alpha School of English“ Maltoje

TreeImage.
Edita Paknienė

2020 metų vasario 3–7 dienomis Jonavos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro administracijos atstovo ir trijų mokytojų komanda mokymosi tikslais pagal Erasmus+ programą lankėsi „Alpha School of English“ institucijoje Maltoje, kur dalyvavo „Pamokų stebėjimo vadovo“ kursuose ir tobulino savo profesines, kultūrines bei kalbines kompetencijas.

Pedagogai mokėsi kaip pasirengti pamokų stebėjimui, efektyviai įvertinti stebimą pamoką ir teikti konstruktyvų grįžtamąjį ryšį. Pamokų stebėjimas – galingas įrankis profesiniam augimui, o vertinimas - neatsiejama viso mokymo ir mokymosi proceso dalis. Kursų dalyviams buvo suteikta galimybė ne tik susipažinti su teorija, atliktais tyrimais, bet ir analizuoti pamokų video įrašus; stebėti tris skirtingas pamokas, jas įvertinti pildant stebėjimo protokolus, palyginti, apibendrinti, pateikti pasiūlymus; atlikti užduotis; taip pat dalyvauti ekskursijoje, kurioje aplankė žymias sostinės vietas bei susipažino su šalies istorija.

Thumbnail_2_2

Thumbnail_6

Thumbnail_1_1

Kursuose buvo pateikta daug vertingų patarimų. Pavyzdžiui, stebėtojui buvo siūloma pasižymėti, ką jis norėtų „pavogti“ iš mentoriaus, kad galėtų įtraukti į savo mokymą. Tai galėjo būti asmeninės savybės, mokymo įgūdžiai ir metodai, veiklos, geros atmosferos klasėje sukūrimo būdai ir pan. Kita įdomi idėja buvo matuoti vidutinį mokytojų laukimo laiką, tai yra laiko trukmę, kada klausimą uždavęs pedagogas laukia mokinio atsakymo prieš jį perfrazuodamas, nukreipdamas kitam mokiniui ar atsakydamas pats. Mokytojai dažnai naudoja labai trumpą laukimo laiką (vidutiniškai tik vieną sekundę), retai kuriam mokiniui to pakanka, kad jis galėtų atsakyti. Kai laukimo laikas yra pailgintas iki trijų ar keturių sekundžių, įsitraukia daugiau mokinių, pagerėja atsakymų kokybė. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į laiką, per kurį mokiniai visapusiškai įsitraukia į mokymo(si) veiklas.

Daug dėmesio skirta instrukcijų teikimo įgūdžiams, tokiems kaip veiklos pradžia (tylos sukūrimas), akių kontaktas, balso kokybė ir pan. Gilinomės, kokie aspektai galėtų būti aptariami išankstinio stebėjimo (prieš pamoką) metu. Kursų organizatoriai pasiūlė daug lentelių stebėjimo rezultatams fiksuoti. Po pamokų stebėjimo rekomenduotas dialogas tarp stebėtojo ir mokytojo („sumuštinis“) – aptarimas, kas sekėsi gerai, kas blogai, ką reikėtų tobulinti, akcentuota grįžtamojo ryšio svarba. Pateiktas šablonas, kuriuo naudodamasis pamokos stebėtojas gali parašyti apibendrinamąjį laišką stebėtam mokytojui.

Grįžę į savo įstaigą, pasidalinome kursų idėjomis su kolegomis, pateikėme rekomendacijų, taikėme įgytas žinias stebėdami vieni kitų pamokas. Manome, kad ši patirtis labai vertinga ir prisidės prie ugdymo kokybės centre gerinimo.

„Alpha School of English“, įsikūrusi Arznell gatvėje, Šv. Paulo įlankoje, organizuoja anglų kalbos kursus įvairaus amžiaus studentams iš viso pasaulio bei kvalifikacijos tobulinimo kursus švietimo darbuotojams. Be mūsų lankytų kursų „Pamokų stebėjimo vadovas“, vykdomi kursai tokiomis temomis kaip kūrybinė metodika, IKT naudojimas klasėje, interaktyvus mokymas(is) interaktyvioje baltoje lentoje, integruotas turinio ir kalbos mokymasis, maksimalus mokymosi didinimas lauko kelionėse, administratorių išgyvenimo įgūdžiai, profesionalams skirti viešojo kalbėjimo, bendravimo ir pristatymo įgūdžiai.

Kursuose dalyvavome vykdant projektą „Suaugusiųjų švietimo tobulinimas“ pagal Erasmus+ programą, 1 pagrindinis veiksmas „Asmenų mobilumas mokymosi tikslais“ (Projekto    Nr. 2019–1–LT01–KA104–060333). Projekto įgyvendinimui Europos Sąjunga suteikė finansinę paramą.

 

Edita Paknienė, Jonavos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro gamtos ir biologijos mokytoja metodininkė, projekto dalyvė

Login (0)

Want to write a blog post ?

Don't hesitate to do so!
Click the link below and start posting a new article!

Jaunākās diskusijas

TreeImage.
Oksana Soročina

Ilgtspēja un pieaugušo izglītība: virzoties ārpus "zaļajām" prasmēm?

Pievienojieties mums, domājot par zaļajām prasmēm kā veidu, kā risināt tādus sarežģītus savstarpēji saistītus jautājumus kā klimata pārmaiņas un vides problēmas.

Vairāk
TreeImage.
Elīna Krasta
Community Hero (Gold Member).

Iekļaušana un daudzveidība visās izglītības jomās - projekta rezultāti

Erasmus+ projektā “Iekļaušana un dažādība visās izglītības jomās” (IN-DI) tapis rīku un labo prakšu kopums draudzīgas vides veicināšanai izglītības iestādēs.

Vairāk
TreeImage.
Oksana Soročina

Prasmju paktā iekļautās pamatprasmes

Izpētiet pamatprasmju integrēšanu Prasmju pakta iniciatīvā!

Vairāk

Latest News