chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

Emuārs

Nezamestnaní a kľúčové kompetencie v spotrebiteľskom vzdelávaní

21/09/2020
Bozena STASENKOVA
Valoda: SK
Document available also in: EN

Špeciálne a zdanlivo nesúvisiace témy sú predmetom medzinárodného projektu ERASMUS +, ktorého cieľom je rozšíriť ponuku vzdelávacích programov pre nezamestnaných do 29 rokov s nízkou úrovňou zručností alebo nízkou kvalifikáciou a zvýšiť kompetencie pedagógov.

 

Základom projektu sa stali dlhoročné skúsenosti  spotrebiteľských organizácií, ktoré potvrdzujú, že spotrebiteľské vzdelávanie významne podporuje záujem o štúdium na školách a predpokladali sme, že vzbudí záujem o vzdelávanie  u nezamestnaných.

Ktoré organizácie boli zapojené do projektu?

Do projektu bolo zapojených päť organizácií, litovský partner však  z projektu odstúpil. Projekt koordinovala Asociácia spotrebiteľských organizácií na Slovensku zo Starej Ľubovne a partnermi boli štyri spotrebiteľské organizácie, z českej Ostravy, talianskeho Turína a gréckych Atén.

Ktoré kľúčové kompetencie boli vybrané?

Výzvou súčasnosti je rozvoj kľúčových kompetencií (vedomostí, zručností a postojov), ktoré potrebuje každý človek pre celoživotné vzdelávanie a zamestnanie. Projekt sa začal pracovnými stretnutiami s nezamestnanými a identifikáciou ich vzdelávacích potrieb. Na základe diskusií vo fokusových skupinách   sme vybrali témy vzdelávania a zamerali sa na rozvoj dvoch kľúčových kompetencií - spoločenskej    a občianskej  kompetencie a rozvoj komunikácie v materinskom jazyku.

Z čoho pozostáva vzdelávací program?

Pre všetkých účastníkov vzdelávania sú dôležitými činiteľmi motivácia a záujem. Nezamestnaní v prieskume prejavili záujem o desať spotrebiteľských tém, a tak vznikli  Prípadové štúdie z každodenného života spotrebiteľa. Desať prípadových štúdií obsahovali témy ako sú: jedlo, reklamácie,  online nakupovanie, služby mobilných operátorov, reklama, environmentálne správanie spotrebiteľa,  atď. K prípadovým štúdiám bola vytvorená  metodika vzdelávania, kde boli využívané najmä interaktívne formy vzdelávania a kooperatívne vyučovanie. Nezamestnaní  pracovali v menších skupinách, využívali svoje vedomosti a schopnosti a rozvíjali  svoje komunikačné zručnosti.  Vzdelávací  program dopĺňajú inovatívne nástroje na hodnotenie, ktoré uľahčujú pedagógom  meranie rozvoja kľúčových kompetencií.

Bol program experimentálne overený?

Program spotrebiteľského vzdelávania bol overený na vzorke nezamestnaných do 29 rokov v každej  krajine partnerov v dvoch regiónoch. Závery z overenia potvrdili, že program spotrebiteľského vzdelávania podporuje záujem nezamestnaných o ďalšie vzdelávanie a rozvíja ich kľúčové kompetencie. Účastníci overovania v diskusii  vyjadrili,  že takéto vzdelávanie im pomáha zlepšovať  komunikáciu a lepšie vyjadrovať vlastné názory a postoje. V neformálnych diskusiách potvrdili, že získané vedomosti a zručnosti využijú v každodennom živote a veria, že rozvoj komunikačných schopností pomôže pri hľadaní zamestnania. S odstupom času si uvedomujú  význam vzdelávania a možnosti zvýšiť  osobné  šance na lepšie uplatnenie  v spoločnosti.  Pre nezamestnaných, ktorí podcenili potrebu vzdelávania v školskom veku, je takáto forma vzdelávania  silným  povzbudením činiteľom, že sa dokážu  sami učiť, dosahovať stanovené ciele a aktívne hľadať uplatnenie v spoločnosti.

Pre koho je program vhodný?

Program spotrebiteľského vzdelávania je otvoreným vzdelávacím zdrojom a je vhodný pre pedagógov dospelých,  učiteľov na všetkých stupňoch škôl a je prístupný pre širokú spotrebiteľskú verejnosť v slovenskom, českom, anglickom, talianskom a gréckom jazyku. 

Najzaujímavejšie časti výstupov projektu sú spracované vo forme metodickej príručky a graficky doplnené v slovenskom, českom, anglickom, talianskom a gréckom jazyku na adrese:

http://www.spotrebitelinfo.sk/images/pdf/Erasmus%20book%20-%20OUTPUT%203.pdf

http://www.spotrebitelinfo.sk/images/pdf/Erasmus%20book%20-%20OUTPUT%204.pdf

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

Tiek rādīts 1. - 1. no 1
  • Lietotāja Zuzana Ivanová attēls
    Thank you for sharing good experience and methodology. This is very usefull for me. 
    Zuzana