chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

Ziņu sadaļa

Starling Collective - nový grantovo-vzdelávací program pre lídrov a organizácie

14/08/2020
Peter Maľa
Valoda: SK

GivingTuesday je nezisková organizácia zameraná na podporu štedrosti a sily jednotlivca a organizácií pri transformácií svojich komunít na lepšie miesto plné príležitostí, rovnosti a dôstojnosti. Podporuje a šíri ideu, že každý má niečo, čo môže darovať. Usiluje sa o budovanie spoločnosti, ktorá je charakteristická vzájomnou štedrosťou a vytvára priestor pre rovnosť, dôstojnosť a rôzne príležitosti.

Grantovo-vzdelávací program Starling Collective zahŕňa koučing, vzdelávanie, finančný príspevok a prepojenie so skupinou lídrov hnutia GivingTuesday v krajinách celého sveta.

Program je určený pre jednotlivcov a organizácie, ktoré majú inovatívny prístup k šíreniu empatie, štedrosti, rovnosti a spravodlivosti v spoločnosti. Podmienkou účasti je dobré ovládanie anglického jazyka. Vybraní jednotlivci alebo organizácie budú maž možnosť absolvovať koučing, získajú vzájomnú podporu v rámci komunity spolu s grantom na činnosť a účasť v učiacej sa komunite.

Viac informácií o žiadosti, časovom harmonograme a výške grantu nájdete na webe Nadácie Pontis, ktorá iniciatívu GivingTuesday zastrešuje na Slovensku.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email