Pārlekt uz galveno saturu
News
Ziņas

EPALE saadikud planeerisid hübriidset Koolitajate mittekonverentsi

EPALE Eesti keskuse saadikud kohtusid 6.7. augustil Narvas, et arutada üheskoos sügisel eesootavat traditsioonilist täiskasvanute koolitajate aastasündmust 29. oktoobril kuuendat korda toimuvat Koolitajate mittekonverentsi. Tehti ka kokkuvõtteid esimesest poolaastast, osaleti koolituskeskus Vestifex korraldatud põnevates töötubades ning tutvuti piirilinna kultuuripärlitega.

EPALE saadikute kohtumise põhisisuks oli 29. oktoobril toimuva Koolitajate mittekonverentsi planeerimine. Mittekonverentsi korraldavad kolmandat aastat järjest koostöös EPALE Eesti keskus ja ETKA Andras. Eelnevalt oli kahe asutuse töörühm mitme kuu jooksul kontseptsiooni kallal tööd teinud. Narvas arutleti edasi mittekonverentsi formaadi, teemafookuste ja saadikute ülesannete üle. Päevakajalisel mittekonverentsil keskendutakse sel korral küsimustele kuidas on muutunud täiskasvanute koolitamine ja kuidas on muutunud meie õppijad seoses aasta esimese pooles toimunud üleminekuga valdavale distantsõppele. Nii nagu täiskasvanute koolitused, toimub seekord ka mittekonverents hübriidüritusena. Osalejad saavad liituda aruteludega üle veebi ja korraldusmeeskond ning arutelujuhid kohtuvad spetsiaalses stuudios. Muutustele koolitusmaailmas ning õppimises, veebiülekande ning kontaktõppe kombineerimisele viitab ka mittekonverentsile valitud pealkiri  "Hübriidkoolitus". 

EPALE saadikute koosolek. Foto: Jelena Lohmatova

 

EPALE Eesti keskuse juht Georgi Skorobogatov tegi omalt poolt kokkuvõtteid esimese poolaasta kohta. Tulemused on olnud väga head, registreeritud kasutajat hulk Eestis on kasvanud ning lehe külastuste arv kuude lõikes kasvutrendis  kahe- ja kolmekordistunud eelmise aastaga võrreldes. Kui 2019. aastal külastasid Eesti kasutajad keskkonda keskmiselt 2100 korda kuus, siis 2020. aastal on see arv pea 4000 korda igal kuul. Selle taga on tema sõnul nii kasutajate kui saadikute tõhus töö (385 positust, mis on enam kui tervel eelmisel aastal kokku) kui ka paindlik reageerimine eriolukorrale  e-õppe ressursside ning võimaluste fookusesse võtmine. Saadikud lubasid seniste tegevussuundadega jätkata ning ka uusi loovaid ideid ellu rakendada. Ühise pingutusena uuendasid saadikud koosolekul ka EPALE blogimise juhendit senisest veel selgemaks ja täpsemaks.

EPALE saadikuid võõrustas Narvas koolituskeskuse Vestifex direktor Jelena Lohmatova. Ise juba 4 aastat EPALE saadikuna tegutsev Lohmatova tutvustas keskuse põnevaid projekte ning koolitusi, millel on olnud silmapaistev roll kohaliku kogukonna arendamises. Eriolukorra tingimustes koolituskeskuse töö ei vähenenud, vaid teisenes, sellest saab täpsemalt lugeda Jelena huvitavast blogipostitusest. Väga hästi sihtgrupi, EPALE saadikute õppimiseelistusi arvestades  käed külge, õppimine koos ja läbi tegevuse – olid Vestifexi koolitajad ette valmistanud neli erinevat töötuba, mille käigus said osalejad proovile panna oma meeled ja loovuse, vaimse ja füüsilise keha. Osalejad jäid töötubadega igati rahule ning kogu koolituskeskuse missioonitundeline tegevus mõjus inspireerivalt.

Lisaks töistele aruteludele andis kohtumisele lisaväärtuse ka kultuuriprogramm Narvas  TÜ Narva kolledž, tervistav jalutuskäik promenaadil, ART Ro-Ro klubi ning hariv giidituur Narva uuenenud püsiekspositsiooniga linnuses, mis pakkus osalejatele nii uusi teadmisi kui kauneid vaateid.

EPALE saadikud Narvas. Foto: erakogu

--

EPALE saadikud on täiskasvanute koolituse valdkonna spetsialistid ja praktikud, keda igal aastal valib avaliku konkursi tulemusel Sihtasutus Kutsekoda juures tegutsev EPALE Eesti keskus Euroopa Täiskasvanuhariduse veebikeskkonna EPALE sisu loomiseks, teavitustöö läbiviimiseks ja kogukonna kaasamiseks. 2020. aasta EPALE saadikutega saab tutvuda siin.

Login (1)

Users have already commented on this article

Lai komentētu, Pierakstieties kontā vai Reģistrējieties.

Vai vēlaties pievienot ierakstu?

Nekavējieties!

Spiediet zemāk uz saites un sāciet veidot jaunu ierakstu!

Jaunākās diskusijas

EPALE 2021. gada tematiskie fokusi. Laiks sākt!

Mēs aicinām Jūs iesaistīties, dalīties ar viedokli, pieredzi, projektiem un idejām! Sāksim ar šo tiešsaistes diskusiju. Tiešsaistes diskusija notiks 9. martā no plkst. 11.00 līdz 17.00 pēc Latvijas laika. Rakstītu diskusiju ievadīs tiešraide ar 2021. gada tematisko fokusu iepazīstināšanu, un to vadīs Džina Ebnere un Aleksandra Kozira no Eiropas Pieaugušo izglītības asociācijas (EAEA), kurām to uzticēs EPALE Redakcijas padome.

Vairāk

EPALE diskusija: Pamatprasmju nodrošināšana cietumos

Kā izglītības iniciatīvas var labāk risināt cietumos esošo cilvēku pamatvajadzības? Kādi ir galvenie ieguvumi un problēmas attiecībā uz pamatprasmju apmācību cietumos? Diskusija notiks 17. decembrī (ceturtdien), tā sāksies plkst. 14.00 pēc Centrāleiropas laika un noslēgsies plkst. 16.00. Diskusijas ievadā būs 20 minūšu gara tiešraide ar starptautisku ekspertu piedalīšanos, kuri dalīsies savā pieredzē par minēto tēmu, tai sekos tiešsaistes diskusija līdz plkst. 16.00 pēc CET.

Vairāk

EPALE diskusija: jaukta tipa mācības pieaugušo izglītībā

Lai diskutētu par ceļiem, kā vislabāk ieviest jaukta tipa mācības, ceturtdien, 2020. gada 26. novembrī, no plkst. 11 līdz plkst.17 (no plkst. 10 līdz plkst. 16 pēc Centrāleiropas laika) notiks tiešsaistes diskusija par jaukta tipa mācībām pieaugušo izglītībā.

Vairāk