chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

Emuārs

EPALE Resource Kit #3 -Vzdělávání dospělých v post-kovidové době

21/07/2020
Monika Smekalová
Valoda: CS
Document available also in: EN HR EL ES PL SL ET HU DE FI LV FR

EPALE Resource Kit #3

Třetí vydání EPALE vzdělávacího balíčku k vám doputovalo zatímco se společnost v Evropě pomalu a opatrně probouzí po dlouhé karanténě způsobené pandemií. Během těchto měsíců vzdělavatelé přemýšleli a diskutovali o budoucnosti vzdělávání dospělých.

Jak přehodnotit vzdělávací aktivity, když odvětví zažilo takové náhlé změny a narušení?

Jak jsme se poučili z této mimořádné situace, a to jak z hlediska výzev, tak příležitostí? Tento balíček zdrojů se snaží přispět k probíhající diskusi a poskytuje některé rady a potravu k zamyšlení. Děje se to dvěma zásadními způsoby. Nejprve jsme shromáždili některé zdroje, které se výslovně zabývají výzvami, které přináší tato nouzová situace, a potřebou přeorientovat vzdělávání dospělých: dva podrobné články poskytují široký pohled na překážky, které je třeba překonat, a metodiky, které je třeba implementovat, zatímco dva online vzdělávací kurzy vám nabídnou některé tipy a nápady.

Za druhé, protože nouzová situace COVID-19 zdůraznila důležitost budování solidního vztahu v rámci občanství, tento balíček poskytuje některé vstupy do projektů a zdrojů, které pomáhají posilovat komunity a zvyšují jejich odolnost prostřednictvím vzdělávání dospělých: sadu nástrojů, MOOC, e-book a inspirativní Příběh z komunity pokrývají širokou škálu různých témat, například městské zahradnictví, dobrovolnictví, knihovny a potřebu bojovat proti dezinformacím.


Balíček #3 je ke stažení zde:


PDF iconresource_kit_03.pdf

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email