Pārlekt uz galveno saturu
Blog
Blog

Emotsionaalne paindlikkus - oskus, mis võimaldab keerulisel ajal kasvada

Koolitusi, supervisiooni ja nõustamist pakkuv ettevõte Kasvuruum jagab oma mai kuus lõppenud Erasmus+ õpirände projekti „Enesehoid ja õppimine“ tulemusel valminud emotsionaalse paindlikkuse õppekava ja õppematerjali.

Koolitusi, supervisiooni ja nõustamist pakkuva ettevõtte Kasvuruum Erasmus+ õpirände projekt 2019-1-EE01-KA104-051366 „Enesehoid ja õppimine“ lõppes 31.05.2020. Sestap on õige aeg jagada siin meie kogemuse tulemusi. 

Kasvuruum OÜ on aastal 2008 alustanud ettevõte, mille missiooniks on toetada inimeste eneseväärtustamist, igapäevase heaolu ja toimetulekuoskuste arengut. Selleks et parendada organisatsiooni võimekust seatud sihtide täitmisel, osalesid Kaia Lainola ja Sirle Roots õpirände raames 20.-25. oktoobril 2019 Kreekas Kreeta saarel kursusel "Building resilience in organisations and educational systems". Valisime kursuse, et organisatsioonina suuta paremini aidata kaasa täiskasvanute igapäevase stressiga toimetuleku ning heaolu ja enesehoiuoskuste omandamisele ning võimele kasvada keerulistes olukordades. Aasta tagasi projektiga alustades ei olnud võimalik ettekujutada kui oluliseks kujuneb emotsionaalne paindlikkus (resilience) - oskus taastuda keerulistest olukordadest ning võime järjepidevalt hoolitseda oma heaolu eest ka rasketel aegadel.

Projekti tulemusel on

  • loodud õppekava „Emotsionaalne paindlikkus“,
  • koostatud õppematerjalid samanimelise kursuse tarvis,
  • viidud läbi „Emotsionaalse paindlikkuse“ koolitus ning kasutatud õpitut väga erinevate koolituskursuste ja supervisioonide jooksul,
  • tutvustatud tänases päevas väga olulist oskust valdkonnaspetsialistidele Eestis,
  • parendatud organisatsiooni tegevuse kvaliteeti.

Projekti tulemusel valminud materjalidega saab tutvuda Kasvuruumi Facebooki lehel

Rahvusvahelise koostöö eesmärgiks on partnersuhete arendamine ja koostöövõrgustike loomine, üksteise kogemustest õppimine ja panustamine igapäevaste enesehoiupraktikate levimisse Euroopas. Kogemus väga erineva kultuuritaustaga inimeste koosõppimisest andis teadmise, kuidas juhtida ja ellu viia mitmepäevast koolitust, kus osalejad on erineva elukogemuse ja taustaga. Samuti laiendas see oluliselt osalejate maailmapilti erinevate perspektiivide kaudu. Projekt võimaldas saada inspiratsiooni ja kogemusi teiste osalejate praktikatest ja järgmistest soovitud sammudest, praktiseerida erinevaid teooriaid, mudeleid, koosuurimisi, mõtestada koolituse fookuses olnud teemat nii inimese, meeskonna kui ühiskonna tasandil.

2021. aasta ERASMUS+ strateegilise koostöö projekt võimaldab leitud koostööpartneritega alustada sisulist koostööd.

--

Kaia Lainola kaialainola@gmail.com on õppinud Tartu Ülikoolis psühholoogia doktoriõppes, lõpetanud BA ja MA Tallinna Ülikoolis haridusteadustes andragoogika suunal. Tallinna Ülikoolis õpetab lepingulise õppejõuna aastast 2001. Täiskasvanute koolitajana tegutseb aastast 2002, superviisor ja coach aastast 2009. Superviisori ja coachi väljaõpe Moreno Instituudist (vastab ANSE ja Nordic Boardi standarditele). Ta on Kasvuruum OÜ asutaja.

Login (0)

Want to write a blog post ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

Jaunākās diskusijas

EPALE 2021. gada tematiskie fokusi. Laiks sākt!

Mēs aicinām Jūs iesaistīties, dalīties ar viedokli, pieredzi, projektiem un idejām! Sāksim ar šo tiešsaistes diskusiju. Tiešsaistes diskusija notiks 9. martā no plkst. 11.00 līdz 17.00 pēc Latvijas laika. Rakstītu diskusiju ievadīs tiešraide ar 2021. gada tematisko fokusu iepazīstināšanu, un to vadīs Džina Ebnere un Aleksandra Kozira no Eiropas Pieaugušo izglītības asociācijas (EAEA), kurām to uzticēs EPALE Redakcijas padome.

Vairāk

EPALE diskusija: Pamatprasmju nodrošināšana cietumos

Kā izglītības iniciatīvas var labāk risināt cietumos esošo cilvēku pamatvajadzības? Kādi ir galvenie ieguvumi un problēmas attiecībā uz pamatprasmju apmācību cietumos? Diskusija notiks 17. decembrī (ceturtdien), tā sāksies plkst. 14.00 pēc Centrāleiropas laika un noslēgsies plkst. 16.00. Diskusijas ievadā būs 20 minūšu gara tiešraide ar starptautisku ekspertu piedalīšanos, kuri dalīsies savā pieredzē par minēto tēmu, tai sekos tiešsaistes diskusija līdz plkst. 16.00 pēc CET.

Vairāk