chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

Ziņu sadaļa

EPALE kogukond regeerib COVID-19-le

21/05/2020
EPALE Moderator
Valoda: ET
Document available also in: EN IT HR GA ES EL HU PL FR

EPALE community response to Covid-19

Covid-19 puhangu jätkumine pole mitte ainult märkimisväärselt mõjutanud kodu- ja pereelu, vaid on ka sundinud kõiki kohanema uute tööviisidega ja ajendanud täiskasvanuhariduse pakkujaid uurima ja kasutusele võtma uusi veebipõhiseid tööriistu ja meetodeid, et võimaldada neil oma koolitus- ja õpitegevusi jätkata. 

EPALE-l on nüüd täiskasvanuhariduse kogukonna toetamisel ja ühendamisel tähtsam roll kui kunagi varem. Meie platvorm on kohaks, kus kogukond saab kokku tulla, et jagada ideid, tööriistu, ressursse ja koolitusi, et aidata üksteisel kriisiga hakkama saada. Paljud võiksid kasu saada kirgliku ja professionaalse täiskasvanuhariduse kogukonna liikmete asjatundlikkusest ja kogemustest.

Vastuseks COVID-19 rahvatervise eriolukorrale on EPALE koostanud kogukonna abistamiseks tervikliku strateegia, sh järgmised algatused:

EPALE INTERVJUUD
Tutvustame uut blogipostituste vormi: intervjuud, et uurida COVID-19 kriisi ajal pakutavaid digiõppe ja juurdepääsutõkete ületamise võimalusi. Uurime digiõppele juurdepääsu, kodanikuaktiivsuse, sotsiaalse kaasatuse, mobiilsuse ja koolituste pakkumiste aspekte eri eesmärkide jaoks koos erinevate ekspertidega. Kogukonnaga jagatakse huvitavaid ja spetsiifilisi professionaalseid meetmeid, et süvendada täiskasvanuhariduse varjundeid eriti praegusel Covid-19 ajal. Meie eesmärk on kaasata eri tausta ja päritoluga eksperte ning seeläbi jagada laiaulatuslikku ekspertteadmist.

EPALE KOGUKONNALOOD
Just praegu on aeg ühenduste loomiseks, jagage ja inspireerige teineteist EPALEs!
Selle kogukonna koostöö käivitamiseks kutsume üles kogu täiskasvanuhariduse kogukonda jagama oma kogemusi, probleeme ja lahendusi e-õppe, veebipõhise õppe ja virtuaalse mobiilsuse kohta. See on võimalus jagada ideid ja julgustada positiivseid tegevusi, et selles pandeemias üle kuhjumise alla mitte mattuda, vaid saada üksteiselt inspiratsiooni katsumusterohkel ajal.

Üleskutse eesmärk on koguda lugusid, kogemusi, lahendusi ja pakkuda neile nähtavust platvormil ja sotsiaalmeedias, nii et kogukonnal tervikuna oleks sellest kasu. Lood ei pea tingimata lähtuma koroonaviiruse eriolukorras saadud kogemustest, vaid peaksid inspireerima lahendusi ja strateegiaid e-õppe võimaluste parandamiseks, veebipõhiseks õpetamiseks ja täiskasvanuhariduse pakkumise ümbermõtestamiseks.
Me soovime kuulda teie lugusid väga!

RESSURSIKOMPLEKT
EPALE on kullaauk! Platvormil on väga rikkalik sisu ja nüüd on kätte jõudnud aeg uurida hulgaliselt saadaolevaid ressursse ja võimalusi. Praegune seisakuaeg on ideaalne võimalus kvalifikatsiooni tõstmiseks ja isiklikuks arenguks. EPALE pakub arvukalt koolitusi ja parimate tavade ressursse, mis võivad aidata täiskasvanuhariduse spetsialistidel õppida uusi oskusi ja süvendada asjatundlikkust. Vastavaks abipakkumiseks tervitagem uhiuut Ressursikomplekti algatust! See koosneb PDF-i ressursikomplektide seeriast, mis pakendavad ja edendavad ressursse, tööriistu ja parimaid tavasid täiskasvanuhariduse võimaluste pakkumisel distantsõppe kaudu.

VEEBIPÕHINE ARUTELU
Kolmapäeval, 27. mail 2020 alates kl 10.00 CEST, võõrustab EPALE veebipõhist arutelu haridusliku reageerimise kohta distantsõppe pakkumise vajadusele. Kuidas koolituse ja õppe pakkujad tegelevad Covid-19 põhjustatud häirete tagajärgedega? Osalege selles arutelus ja jagage oma asjatundlikkust. Osalege teadmiste ja kogemusete jagamises! Kas olete osalenud või osalete praegu huvitavates projektides, mis käsitlevad digitaalseid oskusi ja e-õppe pakkumist? Jagage oma oskusteavet ja väljavaateid EPALE kogukonnaga!

... ja palju on veel ees.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Tiek rādīts 1. - 3. no 3
 • Lietotāja Marija Elena Borg attēls
  Thank you for sharing your response strategy. I am especially looking forward to the EPALE Community Stories - there's always something to learn from the experience of others!
 • Lietotāja Claudia D'Eramo attēls
  Hi Marija Elena,
  I totally agree with you... there's always something new to learn or a new perspective to gain.
  We'd love to hear about your story too!

  Claudia (Moderator)
 • Lietotāja Marija Elena Borg attēls
  Thank you Claudia! That is definitely on my to-do list :)