chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

Ziņu sadaļa

“Stronger Ties of Civil Society Networks” - grantová výzva pre podporu platforiem neziskových organizácií

05/05/2020
Peter Maľa
Valoda: SK

Grantová výzva s názvom “Stronger Ties of Civil Society Networks in the Czech Republic, Slovakia and Hungary” je súčasťou programu Stronger Roots for Civil Society, zameraného na organizačnú a sektorovú odolnosť občianskeho sektora v týchto krajinách.

Výzva je určená pre siete, platformy, koalície alebo iniciatívy, ktoré reprezentujú 10 a viac jednotlivých členov (právnických osôb). Žiadosti môžu podávať tradičné (organizované) platformy, koalície, pracovné skupiny či zastrešujúce organizácie, ako aj nové občianske iniciatívy, ktoré sa snažia budovať mosty medzi rôznymi skupinami.

Účelom podpory je transverzálna spolupráca, čiže podporené budú projekty, v ktorých platformy oslovia iné organizácie alebo jednotlivcov s odlišnými názormi alebo z iného prostredia, s ktorými doposiaľ ešte nespolupracovali. Cieľom pritom nie je len rozšíriť členskú základňu, ale aj preklenúť ideologické či geografické rozdiely, navzájom sa obohatiť a posilniť spoluprácu.

Od podporených organizácií sa očakáva, že rozšíria svoje pochopenie kontextu a prostredia, v ktorom ich sieť/platforma pracuje o vnímanie problematiky aj inými aktérmi, ktorí sa na jej riešení podieľajú, určia si spoločné ciele s rozličnými aktérmi v danej oblasti, zhodnotia rozvoj agendy siete/platformy z rozličných pohľadov a stanú sa viac otvorenou a inkluzívnou vzdelávacou štruktúrou.

Viac informácií o grantovej výzve, výške podpory a dátume podávania žiadostí nájdete tu.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email