Pārlekt uz galveno saturu
Resource Details
RESURSS

Účast dospělých na vzdělávání - šetření 2019

Podle posledního odhadu Learning and Work Foundation došlo od roku 2010 k 10% propadu účasti dospělých na vzdělávání. Jde o téměř 4 miliony lidí méně.

Tato zpráva přináší zjištění Learning and Work Institute, který byl založen DfE (Department for Education). Zkoumá přístupy a účast dospělých ve vzdělávání napříč různými demografickými skupinami, jakož i motivace a překážky učení u dospělých . Všímá si i zásadních benefitů vzdělávání pro dospělého člověka. Zpráva vychází z národních dat, zkoumajících vzorek 5.000 dospělých ve Spojeném království.

Zpráva z r. 2019 zaznamenala nejnižší míru účasti dospělých ve vzdělávání za celých 23 let historie. Zpráva rovněž konstatuje, že vládní výdaje na vzdělávání dospělých v Británii se snížily o polovinu. Výdaje na profesní vzdělávání v průmyslu v Británii zaostaly za dalšími vyspělými ekonomikami. 

Jde o třetí rok poklesu za sebou. Pouze 33% dospělých uvádí, že se v posledních třech letech účastnilo vzdělávání. 38% dospělých uvedlo, že od skončení školního vzdělávání se neúčastnili dalšího vzdělávání.

Dokument je v angličtině.

Resource Details
Resursa autors(-i)
Learning and Work Institute
Resursa veids
Izpēte un ziņojumi
Atslēgas vārdi
Publicēšanas datums
Dokumenta valoda
Login (1)

Vai vēlaties citu valodu?

Šis dokuments ir pieejams arī citās valodās. Lūdzu, izvēlieties to zemāk.

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!