chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

Ziņu sadaļa

Česko se znovu zapojí do mezinárodního projektu finančního vzdělávání

16/12/2019
Tomáš Fránek
Valoda: CS

Mezinárodní projekt zaměřený na podporu finančního vzdělávání dětí a mládeže Global Money Week (GMW), který se koná pod záštitou Ministerstva financí, se příští rok uskuteční v termínu od 23. března do 29. března 2020. Do týdne finančního vzdělávání se tentokrát zapojí základní a střední školy, ale také knihovny, dětské domovy, finanční instituce i firmy. Zakončen bude odbornou konferencí, která se bude konat počátkem dubna v prostorách České národní banky. Očekává se, že vzdělávání bude mít dopad až na 20 tisíc studentů.

V týdnu, kdy se GMW koná, budou napříč republikou probíhat přednášky, workshopy, diskuze či interaktivní besedy s odborníky zaměřené na podporu finančního vzdělávání dětí a mládeže. V Praze se uskuteční akce s populárními youtubery zaměřená na zdravé finanční návyky, upřesňuje Jana Merunková ředitelka yourchance a organizátorka GMW v Česku.

Akce pro studenty škol proběhne také například ve Vimperku, Litoměřicích, České Lípě, Olomouci, Liberci, Ostravě, Strakonicích, Hradci Králové, Jihlavě nebo Vsetíně.

https://www.mesec.cz/aktuality/mezinarodni-vzdelavaci-program-global-money-week-letos-probehne-od-23-do-29-brezna-2020/

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn