chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Ziņu sadaļa

Bankéři učí seniory, jak nakládat s penězi

13/11/2019
Valoda: CS

Vedle dětí jsou lidé v důchodovém věku další skupinou, která je ohrožena nedostatečnou znalostí finančních produktů a jejich používání. Podle České správy sociálního zabezpečení počet lidí v důchodovém věku s exekucí překročil letos hranici 90 tisíc osob. Komerční banka proto zahájila vlastní projekt zaměřený na posílení finančního vzdělání starších osob, nazvaný „Senioři na pobočkách“.

"V našich projektech se zaměřujeme na podporu finanční gramotnosti cestou vzájemného respektu a dobrovolnosti. Přímo v pobočkách proto startujeme nový cyklus, který má v sobě potenciál oslovit širší cílovou skupinu a umí nabídnout přidanou hodnotu všem těm, kteří sami cítí potřebu a zájem o vzájemný dialog,“ uvedla Soňa Jelínková, manažerka komunikace Komerční banky.

Vzdělávací setkání mají lidem v důchodovém věku pomoci při orientaci v moderním finančním světě. Hlavními tématy proto jsou: možnosti a úskalí nových služeb bankovního sektoru, srovnávání nabídek na úvěry, riziko číhající v nabídkách na internetu, v telefonu či televizi a jak využívat mobilní telefon v současném finančním světě.

https://zdarsky.denik.cz/moje-penize/bankeri-odstartovali-podzimni-osvet...

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn