European Commission logo
Izveidot profilu
Blog
Blog

Online – učební materiál pro oběhové hospodářství u vzdělavatelů dospělých

Informace § vzdělávací materiál sloužící pro oběhové hospodářství pro vzdělavatele dospělých v 6 jazycích. Tato webová stránka existuje také v Rakousku. (doba čtení 2 minuty)

Informace § vzdělávací materiál sloužící pro oběhové hospodářství pro vzdělavatele dospělých v 6 jazycích. Tato webová stránka existuje také v Rakousku. (doba čtení 2 minuty)

 

Organizace 3s, rakouský partner projektu Erasmus+ „CYCLE“ a spolek rakouských veřejných vysokých škol představily ve Vídni na konci září rakouskou verzi CYCLE CC- EU-Plattform (externí link).  Na této nové webové stránce jsou k dispozici informace, výukový materiál k tématu oběhového hospodářství (Circular Economy) a udržitelnost pro vzdělavatele dospělých potažmo pro vzdělávací sektor dohromady v šesti jazycích.

 

Pro změnu myšlení v oblasti udržitelnosti

 

V závislosti na klimatických změnách a probíhajících diskuzích o strategiích o udržitelnosti v oblasti hospodářství a společnosti pracovalo poslední dva roky konsorcium projektu CYCLE složené ze zástupců šesti zemí na platformě s informačními materiály pro vzdělavatele dospělých. Cílem přitom byla změna v myšlení společnosti v otázkách udržitelných procesů a oběhového hospodářství. Vzdělávací obor přitom hraje rozhodující roli, obzvláště tedy obor vzdělávání dospělých.

Na CYCLE CC Österreich (externí link) si mohou osvojit osoby, které pracují v oboru vzdělávání dospělých, ale samozřejmě i ostatní pracující v jiných oborech, základní znalosti k tématu oběhového hospodářství - tedy udržitelnosti a vracet se i zpět k různým výukovým materiálům (článkům, videím, podcastům, hrám).

CYCLE CC platforma nabízí specificky utříděný materiál podle jednotlivých zemí v němčině, angličtině, italštině, francouzštině, španělštině a polštině.

Studnice s odkazy na vzdělávací materiál pro vzdělavatele dospělých

 

Pod záložkou „ Být aktivní – vzdělávací materiál“ najdou uživatelé informace k tématu „Vzdělávání pro udržitelný rozvoj“ (BNE). Zde je možné najít výběr z různých odkazů k učebním a výukovým materiálům z Rakouska, Německa, stejně jako z EU a ze zemí mimo EU. K tomu nepatří jen výukové mapy ke vzdělávání pro udržitelný rozvoj, oběhové hospodářství a udržitelnost, ale také ostatní média, jako jsou videa, podcasty, online semináře (MOOCs) nebo hry o udržitelnosti, které se také tímto tématem zabývají.

Soubor kompetencí k vytvoření udržitelné společnosti

Na platformě najdeme vedle krátkého popisu projektu také „Soubor kompetencí CYCLE“. Tento soubor popisuje kompetence oběhového hospodářství, které jsou nezbytné k tomu, aby se podařilo vytvořit udržitelnou společnost. Jedna kompetence tvoří například poznatky o přírodních zdrojích a nerostných surovinách. Dále také i široké spektrum poznatků o sociálních vztazích, které pomáhají vytvořit model kompetencí  oběhové společnosti, který by sloužil pro ekonomiku, společnost a životní prostředí.

Pod pojmem Základy & Koncepty (externí link) najdeme definice pojmu „oběhové hospodářství“ stejně jako vysvětlující videa, doplňkové základní informace a malou online knihovnu.

 

Tipy a informace pro udržitelnost v každodenním životě

CYCLE-Storys (externí link) nabízejí informace, tipy a fakta k aktuálním výzvám a možnostem řešení k tématu udržitelnosti. Například zde uživatelé najdou data a fakta k tematice plastů. Jsou zde také tipy, jak se mají využívat smartphony v souladu s udržitelností nebo jak se dá vyvarovat odpadům.

Dále jsou zde odkazy na různé iniciativy, osoby, které se angažují v oboru udržitelnosti a cyklického myšlení, například opravy systémových obvodů nebo iniciativ souvisejících se znovu využitím různých věcí.

Kontakt: Sabine Schwenk, 3s


Další informace:

Text/Author of original article in German:: Sabine Schwenk/3sRedaktion/Editing of original article in German: Lucia Paar/CONEDUTitelbild: Pixabay-Lizenz, mcmurryjuli, pixabay.com; bearbeitet durch Paar/CONEDU

Logo-cycle

 

 

Login (2)

Vai vēlaties citu valodu?

Šis dokuments ir pieejams arī citās valodās. Lūdzu, izvēlieties to zemāk.
Switch Language

Want to write a blog post ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

Jaunākās diskusijas

Tiešsaistes diskusija “Prasmju pilnveide un pārkvalificēšanās: paaudžu sadarbības veicināšana”.

Piedalieties šajā tiešsaistes diskusijā, kuras laikā mēs pētīsim, kāpēc un kā mums ir jāvirzās uz prasmju pilnveidi un pārkvalificēšanos dažādās nozarēs vai vecuma grupās.

Vairāk