chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Ziņu sadaļa

„Epale“ autoritetas Kristupas Sabolius: algoritmams laisvės nereikia, mums jos reikia

27/09/2019
Valoda: LT

„Epale“ autoritetas, Vilniaus universiteto filosofijos profesorius ir Masačusetso technologijų instituto afilijuotas mokslininkas Kristupas Sabolius jau ne vieną dešimtmetį tyrinėja vaizduotės vaidmenį Vakarų mąstyme.

Šią vasarą suaugusiųjų švietimo temomis besidomintys ir „Epale“ platformos naudotojai turėjo galimybę drauge su K. Saboliumi pasivaikščioti painiais žmogiškos ir nežmogiškos vaizduotės labirintais, o vaizduotės tema pratęsiama ir rugsėjo mėnesį įrašytoje Urtės Karalaitės autorinėje tinklalaidėje „Greito gyvenimo lėti pokalbiai“. 

„Algoritmo idėja galutinai pašalina laisvės idėją, bet ar mes neteksim laisvės ir deleguosim ją algoritmams? Algoritmams nereikia laisvės, jie puikiausiai jaučiasi be jos. Mums reikia laisvės. Tokiu mastu, kokiu norim būti laisvi, mes ir būsim kritiški, analizuojantys, aktyvūs ir kūrybingi“, – pokalbyje sako filosofas Kristupas Sabolius.
 
Pokalbyje dažniau žiūrim į priekį nei atgal – kaip mokytis to, kas dar tik bus? Kaip atrodys mūsų laisvė algoritmų valdomoje epochoje? Kokį vaidmenį gaus mūsų vaizduotė galinguose kapitalizmo ir politinės propagandos mechanizmuose?

Visą tinklalaidės įrašą galite perklausyti čia

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn