chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Resurss

Radikální učení. Směrem k prostředí, které přeje experimentálnímu, distribuovanému a kolaborativnímu učení a budování kapacit

Valoda: CS
Document available also in: EN

Publicēja Kristýna Fantová

PředkládanýPředkládaný dokument obsahuje návrh radikálně nového prostředí pro učení a budování kapacit, které je založené na sociální inovaci a orientované na sdílenou společenskou hodnotu.
 

Radikální učení je o tom, představit si, jak by mohlo vzdělávání a vzdělávací systém ve 21. století vypadat, a jak bychom je mohli tvarovat do platforem, které umožní posílení jednotlivců i skupin ke společnému prospěchu. Je to o propojení kontextů záměrného a nezáměrného učení, provázání formálního, neformálního a informálního učení takovým způsobem, který pomůže vystavět kontinuitu významů a akcí. Je o uznání lidské rozmanitosti jako klíčového předpokladu seberealizace a dosažení osobních cílů. Ale ze všeho nejvíce je Radikální učení o uznání života a životních zkušeností jako těch nejsilnějších hnacích motorů učení. Radikální učení je zároveň model, infrastruktura a přístup.
 

Koncept Radikálního učení je hluboce vetknut v základech Impact Hub Florence. Je to komunita více než 150 profesionálů, kteří denně sdílí pracovní prostor, zájmy a projekty a soustřeďuje široké a pestré spektrum znalostí, kompetencí a dovedností.

  1. Souhrn toho nejdůležitějšího
  2. Učení mimo sila
  3. Teorie změny v rámci radikálního učení
  4. Impact Hub Florence jako učební prostředí
  5. Stavební kameny Radikálního učení
  6. Výzva k akci – Přidejte se k nám!
  7. Reference

 

 

 

/lv/file/radicallearningcoverjpgradical_learning_cover.jpg

Odkaz na publikaci:

Radical Learning - vision paper

 

Tento dokument byl vypracován následujícími autory: Laura Martelloni, Glenda Galeotti, Alessandra Zagli a Riccardo Luciani – kteří tvoří klíčový tým, který vede proces vývoje radikálního učení od fáze vzniku k formulování myšlenky a konceptu.

 

Resursa autors(-i): 
Laura Martelloni, Impact Hub Florence & Lama Development and Cooperation Agency
Glenda Galeotti, Alessandra Zagli, Riccardo Luciani
Publicēšanas datums:
Pirmdiena, 23 Septembris, 2019
Resursa veids: 
Iespējas un resursi
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn