chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Ziņu sadaļa

Digitální Evropa pomáhá. Česko chce získat i centrum inteligence

22/08/2019
Valoda: CS

Vedle tuzemského programu Digitální Česko, na který se shání peníze, existuje také Digitální Evropa. Stojí za ním Evropská komise a má podpořit digitalizaci jednotlivých států Evropské unie.

Hlavními oblastmi jsou superpočítače, umělá inteligence, kybernetická bezpečnost, pokročilé digitální dovednosti a vzdělávání a obecné širší nasazování technologií v ekonomice a společnosti. Na to je v rámci evropského rozpočtu pro roky 2021 až 2027 připraveno 9,2 miliardy eur.

Českým gestorem Digitální Evropy je ministerstvo průmyslu a obchodu a propojuje ho se současnou kampaní Country for the Future a Inovační strategií pro roky 2019 až 2030. Resort nyní otevřel veřejné konzultace k Digitální Evropě, přispívat k dokumentu „Draft Orientations for the preparation of the work programme(s) 2021–2022“ lze do 25. října letošního roku.

Česko už se do prvních aktivit EU zapojuje. V Ostravě například spustili nový superpočítač, připojují se k nejrychlejším strojům světa a jsou součástí skupiny EuroHPC. Probíhají také aktivity o získání jednoho z evropských center excellence pro AI.

https://www.lupa.cz/aktuality/digitalni-evropa-ma-pripraveno-9-2-miliardy-eur-cr-spousti-verejne-konzultace/

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn