chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Resurss

Motivace k celoživotnímu učení

Valoda: CS
Document available also in: EN

Publicēja Kristýna Fantová

Početná skupina lidí není dostatečně vzdělaná, aby získala práci nebo fungovala správně jako občané. To je fakt, který byl doložen mnoha studiemi po sobě.

Není to tím, že by chyběly kampaně nebo vzdělávací příležitosti, ale tento typ příležitostí nemůže ten problém sám vyřešit, protože podstatná část lidí, kterých se to týká nemůže najít tu správnou motivaci, která je potřeba k překonání omezení, která mají kvůli chybějícímu vzdělání.

Jak mohou objevit nebo znovu objevit motivaci, kterou potřebují k získání vzdělání? To je velká otázka, které společnost čelí.

Studie, kterou používáme v této zprávě poskytuje částečnou odpověď. Je to to, co Steen Elsborg a Steen Høyrup Pedersen zjistili v průběhu neformálního vzdělávání.

Není to rychlé řešení. Také to není model, který mohou všechny školy bez dalšího převzít. Spíše je to strukturovaný přístup k tomu, co funguje a co pomáhá lidi motivovat.

Elsborg and Høyrup Pedersen oproti mnoha dalším odmítají poskytovat provizorní řešení. Tyto problémy jsou komplexní, a proto vyžadují komplexní řešení, řešení, která oni objevili.

Jak Elsborg and Høyrup Pedersen píší: ” Touha po učení je klíčovou kompetencí pro budoucnost. Je proto zásadní, abychom si to v rámci neformálního vzdělávání dospělých uvědomovali a dále rozvíjeli tento zjevný potenciál k vytvoření a posílení motivace k učení v populaci.

Resursa autors(-i): 
Steen Elsborg
Eteen Høyrup Pedersen
ISBN: 
87-89133-07-2
Publicēšanas datums:
Otrdiena, 25 Jūnijs, 2019
Dokumenta valoda
Resursa veids: 
Izpēte un ziņojumi
Valsts:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn