chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Ziņu sadaļa

Nowa dyskusja online 2 - 3 kwietnia: Intergracja dorosłych imigrantów poprzez kursy językowe

01/04/2019
Valoda: PL
Document available also in: EN RO

Europejska Sieć Umiejętności Podstawowych (European Basic Skills Network, EBSN) zaprasza do udziału w dyskusji online na temat programów szkoleniowych dla dorosłych w ramach Capacity Building Series. Dyskusja rozpocznie się 2 kwietnia 2019 r. o godz. 9:00 (CET) i zakończy się 3 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00 (CET), a jej wyniki przyczynią się do powstania przyszłego otwartego zasobu edukacyjnego EBSN w temacie edukacji migrantów.

Podczas dyskusji uczestnicy będą mogli dzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami, odpowiadając na następujące pytania:

  •     Czy twój kraj ma własne systemy szkoleń językowych i certyfikacji imigrantów? Czy istnieją szczególne wymogi językowe związane z zezwoleniami na pobyt i / lub uzyskaniem obywatelstwa? Jak zorganizowane są szkolenia? Jak są finansowane? Kto prowadzi szkolenia?
  •     Jak zapewniona jest jakość szkolenia? Jak zorganizowane jest szkolenie prowadzących? Jaką rolę pełnią wolontariusze (jeśli są)?
  •     Czy szkoleniowcy dostają ogólne wytyczne,w tym metodologiczne? W jakim stopniu narzędzia cyfrowe są wykorzystywane w szkoleniu?
  •     Czy umiejętność czytania i pisania jest uznawana za dwie odrębne kwestie? Jak zorganizowane jest szkolenie językowe dorosłych z bardzo niskim poziomem umiejętności czytania?


Dostęp do dyskusji można uzyskać, klikając na link.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn