chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Kalendārs

Drsné metódy otcov egyptológie - prednáška v rámci Košickej egyptologickej jesene 2019

Publicēja Peter Maľa pirms 1 mēnesis 3 nedēļas

Trešdiena 11 Decembris 2019
Košice
,

Centrum pre religionistiku a historické štúdiá, n. o. pozýva záujemcov na poslednú prednášku v rámci Košickej egyptologickej jesene 2019 s názvom Drsné metódy otcov egyptológie Mgr. et Mgr. Martina Odlera (Český egyptologický ústav, Univerzita Karlova, Praha).

Abstrakt prednášky: Metódy najväčších vykrádačov staroegyptských pamiatok predminulého storočia, ako boli Belzoni alebo Drovetti, sú všeobecne známe. Zameriame naopak pozornosť na niekoľkých egyptských archeológov 19. a začiatku 20. storočia, svetoznámych vo svojej dobe ako predstaviteľov vážnej vedy. Uplatňovali v jej mene postupy, ktoré sa síce považovali za správne, ale s ďalším vývojom archeológie začali vyvolávať rozpaky. V závere prednášky si povieme niečo o tom, ako vyzerá výskum v súčasnosti.

Mgr. et Mgr. Martin Odler je doktorandom a vedeckým pracovníkom Českého egyptologického ústavu FF UK v Prahe a členom správnej rady slovenskej nadácie Aigyptos. Venuje sa staroegyptskému spracovaniu a používaniu kovov, ale aj dejinám egyptskej archeológie.

Prednáškový cyklus z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

/lv/file/cerehisegyptjesen2019prednaska4-01jpgcerehis_egypt_jesen2019_prednaska4-01.jpg

Primārā valoda:
Dalības maksa: 
Tiešsaistes pasākums: 
Organizētājs: 
Centrum pre religionistiku a historické štúdiá
Organizatora veids: 
Cits notikums
Kontaktinformācija: 
info@cerehis.sk
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn