chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Kalendārs

ДЕН НА ГРАЃАНСКИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ

Publicēja LJUPKA KJURKCHIEVA pirms 2 mēneši 1 nedēļa

Sestdiena 14 Septembris 2019
Skopje
,

Цивика мобилитас со задоволство ви го најавува фестивалот „Ден на граѓанските организации“ кој по втор пат ќе се одржи на 14 септември 2019 година во 10 часот на платото кај старата скопска чаршија/ плоштадот Скендербег и паркот Ибни Пајко во Скопје.

Доколку сакате вашата граѓанска организација да биде активен учесник на овој фестивал, пријавете се на оваа форма http://bit.ly/nfcm2019 најдоцна до 3 септември до 12.00 часот.

Настанот е отворен за сите граѓански организации.

Ова е одлична прилика за граѓанските организации на лежерен и интерактивен начин да го претстават нивниот придонес во општеството пред пошироката публика. Посетителите ќе можат да се приклучат на многубројните активности и да се информираат повеќе за темите кои ги засегаат од нивниот општествен живот.

Повеќе информации за фестивалот може да најдете на овој Facebook event

Dalības maksa: 
Reģistrācijas termiņš: 
03/09/2019
Tiešsaistes pasākums: 
Organizētājs: 
Цивика мобилитас
Organizatora veids: 
Cits notikums
Mērķa grupa: 
Pieaugušo izglītības tīkli un organizācijas
Projekti un sadarbība
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn