chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Išteklius

TRENERSKIE ICT. Podręcznik dla prowadzących szkolenia dla osób dorosłych.

Kalba: PL

Paskelbė Daria Sowińska-...

Podręcznik powstał w wyniku współpracy 4 partnerów europejskich w ramach projektu finansowanego w programie ERASMUS+. Liderem projektu było polskie Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych.

Celem publikacji jest zainspirowanie osób uczących dorosłych do pełniejszego i twórczego wykorzystania narzędzi nowych technologii.

Całość materiału podzielona została na 5 rozdziałów. Rozdział 1 to przewodnik po różnych modelach włączania elementów e-learningu i narzędzi ICT do procesów edukacyjnych i możliwości jakie ma trener w tym zakresie. Rozdziały 2 i 3 opisują bardziej szczegółowo konkretne narzędzia, metody i inspiracje, które były analizowane w ramach projektu. Rozdział 4 dotyczy dostępności nowych technologie dla osób z niepełnosprawnościami. Rozdział 5 mówi o prowadzeniu ewaluacji procesów edukacyjnych. Ponadto przy każdym rozdziale znajdują się rekomendowane przez Partnerów dobre praktyki związane z e-learningiem i nowymi technologiami.

Jesteś nauczycielem? Szukasz inspiracji, sprawdzonych metod i niestandardowych form?

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie wszystkie artykuły na ten temat dostępne na polskim EPALE! 

Ištekliaus autorius (-iai): 
praca zbiorowa
ISBN: 
978-83-928390-2-6
Dokumento kalba
Ištekliaus tipas: 
Atvirieji švietimo ištekliai
Šalis:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
 • Anna Kwiatkowska portretas

  .... intelektualną.

  Przejrzałam podręcznik, za który bardzo dziękuję. Coraz częściej także w mojej dziedzinie prowadzimy szkolenia e-learningowe, webinaria lub treningi wzbogacane internetowo dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich edukatorów.

  W publikacji można znaleźć nie tylko uporządkowaną wiedzę, ale także, co bardzo cenne, opisy i linki do wielu praktycznych narzędzi. 

  Na uwagę zasługuje fakt, że autorzy zajęli się także kwestią dostępności takich narzędzi. Moim zdaniem ideę dostępności stron www i narzędzi internetowych należałoby jeszcze raz przemyśleć i przedefiniować, ale dobrze, że autorzy pamiętają o tym aspekcie.

 • Dorota Szczepan-Jakubowska portretas
  Ciekawa publikacja zarówno dla doświadczonych trenerów, jak i tych stawiających pierwsze kroki w edukacji dorosłych. Trendy szkoleniowe zmieniają się wraz technologiami, a jak wiadomo ostatnio dzieje się to coraz szybciej. Trudno nadążyć i wybrać adekwatne dla siebie narzędzia. Dobry punkt odniesienia dla trenerów, którzy szukają inspiracji w tym temacie.