European Commission logo
Sukurti paskyrą
News
Naujienos

Budúci týždeň sa bude konať už 12. ročník Letnej bratislavskej univerzity seniorov

Záujem seniorov o vzdelávanie je z roka na rok väčší, a preto aj tento rok hlavné mesto v spolupráci s Univerzitou Komenského, Centrom ďalšieho vzdelávania organizuje v lete už 12. ročník Letnej bratislavskej univerzity seniorov. Prednášky sú pripravené každý deň od 1. do 4. augusta v čase 9:30 – 11:00 v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca. Okrem prednášok je pripravená aj moderovaná diskusia na tému Sebarealizácia a dobrovoľníctvo seniorov.

V prvý deň je to prednáška na tému J. K. Mertz – prešporský gitarový virtuóz a skladateľ. Lektor Martin Krajčo bude rozprávať o živote a tvorbe tohto záhadného gitaristu, ktorý sa narodil a prežil veľkú časť svojho života v Bratislave. Prednášku obohatí aj krátka ukážka z tvorby. 

12. ročník LBUS.

Na 2. augusta je pripravená diskusia moderovaná Oľgou Belešovou na tému Sebarealizácia a dobrovoľníctvo seniorov. Predstaví seniorky a seniorov – dobrovoľníkov, ktorí sú ochotní zdieľať svoj príbeh s ostatnými seniormi, a možno bude inšpirovať k dobrovoľníctvu.

Tretí deň bude mať lektorka Katarína Révayová prednášku na tému Informácie, dezinformácie a bezpečnosť na internete, kde oboznámi seniorov s nástrahami, ktoré číhajú v internetovom svete. Prostredníctvom praktických rád sa seniori dozvedia, ako rozpoznať digitálne hrozby a čo s nimi ďalej robiť, resp. nerobiť.

Tento ročník uzavrie prednáška architektky Magdy Ďurdíkovej o verejných priestoroch v Bratislave.

Okrem hlavných prednášok sú pripravené pre prihlásených seniorov aj sprievodné podujatia. Každý deň počas Letnej bratislavskej univerzity seniorov sa jej účastníci budú môcť zúčastniť na prehliadke Primaciálneho paláca, a to o 11:00 alebo 12:00. Rovnako dostanú priestor aj proseniorské organizácie. 

Projekt LBUS je financovaný hlavným mestom, a tak ako každoročne – pre bratislavských seniorov je účasť bezplatná. Cieľom projektu je povzbudiť seniorov a dať im pocit, že mestu i Univerzite Komenského na nich záleží.

 

Zdroj: Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského

Login (1)

Norite parašyti straipsnį?

Tuomet nedvejokite!

Paspauskite žemiau esančią nuorodą ir paskelbkite naują straipsnį!

Naujausios diskusijos