chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale - Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

Tinklaraštis

Deutsch.info - nemčinu sa z pohodlia domova učí vyše pol milióna ľudí z celého sveta

27/02/2020
Peter Baláž
Kalba: SK

Rozmýšľali ste, že sa naučíte nemecký jazyk? Znie to ako dobrá voľba, keďže  podľa Eurostatu je nemčina druhým najčastejším jazykom v Európskej únii. Viac ako 100 miliónov ľudí hovorí po nemecky ako rodení hovoriaci a takmer 20 miliónov ľudí v EÚ sa nemčinu učí ako cudzí jazyk. V tomto článku sa dozviete ako je možné sa nemčinu učiť z pohodlia domova a bezplatne.

Dovoľte nám predstaviť vám inovatívny portál deutsch.info, ktorý obsahuje jazykový kurz rozdelený do štyroch úrovní A1, A2, B1 B2 a je určený ako začiatočníkom, tak i pokročilým, ktorí majú záujem naučiť sa tento germánsky jazyk. Okrem iného, portál ponúka aj praktické informácie o živote a práci v Nemecku a Rakúsku. Je určite vhodný pre ľudí, ktorí si hľadajú prácu v zahraničí, pracujú v zahraničí, ako aj pre študentov, turistov a obyvateľov pohraničných regiónov s Nemeckom a Rakúskom. V súčasnosti má stránka 19 jazykových verzií, vyše 562.300 registrovaných užívateľov z celého sveta a získala napr. v Nemecku ocenenie "vzdelávacia stránka roka". 

Do tvorby portálu boli zapojené organizácie z Nemecka a Rakúska, ktoré spolupracujú s kolegami z Poľska, Česka, Slovenska, Slovinska, Chorvátska, Litvy a Ruska. Títo skúsení partneri z rôznych krajín a oblastí činnosti vniesli do projektu okrem svojich odborných schopností tiež silný interkultúrny náboj. Každý z partnerov upravoval učebné materiály pre svoju krajinu a zaistil v nej propagáciu a informovanie o projekte.

“Ľudia vedia, že pre nich nemčina môže znamenať rozhodujúcu výhodu na začiatku ich kariéry," vysvetľuje Anne Pritchard-Smith, riaditeľka Österreich Institut, ktorá je jednou z ôsmich organizácií zapojených do projektu. Online portál deutsch.info oslovuje tých záujemcov, ktorí chcú dosiahnuť úspech vo svojej vlasti, alebo v niektorej z nemecky hovoriacich krajín, alebo si chcú nechať otvorené obe cesty.

 

Ak vás tento projekt zaujal, môžte sa pozrieť i na iné “jazykové” projekty organizácie Edukácia@Internet. Do povedomia by sme vám radi dali najväčšie stretnutie polyglotov Polyglot Gathering, ktoré sa bude konať v máji v Poľsku.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn