chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale - Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

Kalendorius

Začátek kurzu Senioři píší Wikipedii v Brně

Paskelbė Monika Smekalová Prieš 2 mėn. 3 dienos

nuo Pirmadienis 5 Spalis 2020 iki Pirmadienis 9 Lapkritis 2020
Brno
,

Kurz Senioři píší Wikipedii pro začátečníky probíhá jednou týdně vždy v pondělí od 14:30 do 16:30 v datech od 5. 10.–9. 11. v 1. patře v Moravské zemské knihovně v Brně. Druhá lekce se výjimečně nebude konat v pondělí, ale pravděpodobně ve středu 14. 10. (budete informování lektorem).

Lekce jsou zdarma. V případě dotazů pište na seniori@wikimedia.cz

Program Senioři píší Wikipedii, inspirovaný úspěšnou iniciativou Studenti píší Wikipedii, si klade za cíl více zapojit do používání a tvorby Wikipedie seniory. To je skupina, která je zde doposud zastoupena velmi skromně, přestože právě senioři mají díky svým celoživotním zkušenostem a znalostem a dostatku času velký potenciál tuto online encyklopedii 21. století obohatit a rozšířit o spoustu užitečného obsahu. Wikipedie může být novou platformou, kde by starší generace předávaly své vědomosti generacím mladším. Zatím píší Wikipedii převážně mladí lidé, nejčastěji muži do třiceti let. Zapojení ostatních věkových i genderových kategorií přispěje k vyváženějšímu obsahu, který je volně dostupný komukoli. Program inicioval na podzim roku 2013 profesor Jan Sokol, který je dlouholetým wikipedistou.

Pirminė kalba:
Renginio tipas: 
Profesinio mokymo renginiai
Dalyvio mokestis: 
Ne
Registracijos terminas: 
30/09/2020
Renginys internete: 
Ne
Organizatoriai: 
Wikimedia ČR
Organizatoriaus tipas: 
Kitas renginys
Kontaktiniai duomenys: 
seniori@wikimedia.cz.
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email