chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Kalendorius

Презентација на ЕПАЛЕ платформа

Paskelbė Nevenka Longurova Girova Prieš 1 mėnesis 4 savaitės

Penktadienis 20 Rugsėjis 2019
Skopje
,

Презентација на ЕПАЛЕ платформата во рамки на првиот состанок со избраните граѓански организации за менторска поддршка.

Менторската поддршка е дел од проектот „Правна помош и поддршка за застапување и одржливост на локални граѓански организации“ финансиран од Европската Унија, спроведуван од Македонско здружение на млади прваници, Фондација за развој на локалната заедница, Коалиција Сите за правично судење и Данскиот совет за бегалци.

 

Презентацијата ќе се одржи на 20.09.2019 од 14.00 часот во Граѓанскиот ресурсен центар, ул. „Св. Кирил и Методиј“ бр. 50, Скопје.

Pirminė kalba:
Dalyvio mokestis: 
Ne
Registracijos terminas: 
18/09/2019
Renginys internete: 
Ne
Organizatoriaus tipas: 
Kitas renginys
Dalyvių skaičius: 
< 100
Tikslinė grupė: 
Projektai ir partnerystės
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn