chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Kalendorius

Ogólnopolska konferencja: MEDIA W PRZESTRZENI SPOŁECZNEJ- PRZESTRZEŃ SPOŁECZNA W MEDIACH

Paskelbė Nina Woderska Prieš 2 mėn. 2 savaitės

Penktadienis 13 Gruodis 2019
Bielsko-Biała
,

Media obecne są we wszystkich obszarach życia, kształtując otaczającą nas rzeczywistość, ale też stanowiąc jej odbicie. W przestrzeni mediów rozwija się przedsiębiorczość, promowane są rozmaite style życia, kształtują się relacje społeczne. Media intensywnie wkraczają też w naszą codzienność, obecne są w niej w różnych odmianach i formach.
Podejmowane rozważania dotyczyć będą dwóch głównych zagadnień, z jednej strony obecności mediów w przestrzeni społecznej, z drugiej obrazu przestrzeni społecznej w mediach.

Media w przestrzeni społecznej

Smartfon z dostępem do sieci w ręku użytkownika/konsumenta mediów stał się, z jednej strony obrazem, który towarzyszy nam codziennie, z drugiej naszym osobistym doświadczeniem. Niejako symbolem naszych czasów. Współczesny człowiek żyje w społeczeństwie nasyconym mediami lub jak twierdzą niektórzy wręcz nimi przesyconym. Wybór zarówno środka przekazu, jak i oferty medialnej determinują zwłaszcza wiek i płeć użytkowników mediów. Media pomagają nam przygotować się do wyjścia ze sfery prywatnej w sferę publiczną. Najczęściej związaną z miejscem pracy. Także relaks i czas wolny podporządkowane są ofercie medialnej dostępnej niemal zawsze i wszędzie, dzięki nowym technologiom komunikacyjno-informacyjnym. Proces konwergencji i digitalizacji oraz dostęp do szerokopasmowego Internetu sprawiły, że media, z jednej strony stały się atrybutem codzienności w przestrzeni prywatnej człowieka, z drugiej coraz „zachłanniej” wkraczają w przestrzeń publiczną podporządkowując ją swojej logice funkcjonowania.

Przestrzeń społeczna w mediach

Współcześnie badacze zajmujący się naukami społecznymi rozpatrują przestrzeń społeczną w dwóch aspektach – realnym i wirtualnym. Ponieważ przestrzeń wirtualna staje się w coraz większym stopniu rzeczywista, a więc realna, przeciwstawianie jej przestrzeni realnej staje się coraz mniej oczywiste, a nawet coraz mniej logiczne. Konwergencja przestrzeni „realnej” i wirtualnej unaocznia relacyjność przestrzeni społecznej, fakt ten zdaje się coraz częściej funkcjonować w socjologii.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do włączenia się w dyskusję nad tytułowymi kwestiami, poszukiwania odpowiedzi na nurtujące nas pytania i zadawania kolejnych.

   

II. Informacje organizacyjne i opłaty

1. Prosimy o przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia na adres:
kpiatek@ath.bielsko.pl do 22.11.2019r. O akceptacji lub odrzuceniu zgłoszenia Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego powiadomi drogą mailową najpóźniej do dnia 25 listopada 2019 r.
2. Do 6 grudnia 2019 r. należy wnieść opłatę konferencyjną:
- 300 PLN (pracownicy naukowi, dydaktyczni oraz pozostali uczestnicy, którzy nie są doktorantami lub studentami). W ramach opłaty zapewniamy obiad i napoje w trakcie trwania konferencji, druk artykułu (pod warunkiem uzyskania pozytywnych recenzji) w punktowanym czasopiśmie naukowym „Media i Społeczeństwo” (aktualnie 20 pkt. MNiSW) lub monografii zbiorowej (punktowane Wydawnictwo Naukowe ATH) oraz egzemplarz autorski publikacji.
- 150 PLN (doktoranci i studenci). W ramach opłaty zapewniamy obiad i napoje w trakcie trwania konferencji, druk artykułu (pod warunkiem uzyskania pozytywnych recenzji) w punktowanym czasopiśmie naukowym „Media i Społeczeństwo” lub monografii zbiorowej oraz egzemplarz autorski publikacji.
- 250 PLN (wszyscy). Druk artykułu (pod warunkiem uzyskania pozytywnych recenzji) w punktowanym czasopiśmie naukowym „Media i Społeczeństwo” lub monografii zbiorowej
oraz egzemplarz autorski publikacji. Zgłoszenie oraz terminy na takich samych zasadach jak dla uczestników konferencji.
- 150 PLN (wszyscy). Uczestnictwo w konferencji bez publikacji (w tym z możliwością wygłoszenia referatu). W ramach opłaty zapewniamy uczestnictwo w obradach, materiały konferencyjne oraz obiad i napoje w trakcie trwania konferencji.
Wpłat należy dokonywać na konto:
Bank Polska Kasa Opieki S.A. (skrót handlowy Bank Pekao S.A.)
Nr rachunku: 73 1240 4142 1111 0010 5457 2831
Tytułem: Konferencja medialna 2019 „Przestrzenie medialne” + imię i nazwisko uczestnika
UWAGA! Wpłaty można dokonywać dopiero po akceptacji zgłoszenia. W przypadku nieobecności uczestnika na konferencji, nieterminowego złożenia artykułu lub odrzucenia artykułu w procedurze recenzyjnej opłata nie będzie zwracana.
3. Program konferencji opublikowany zostanie do 9 grudnia 2019 r.
4. Przewidziany czas wystąpienia to 15 minut.
5. Artykuł powinien zostać przesłany na adres kpiatek@ath.bielsko.pl (lub p.baldys@amw.gdynia.pl) w nieprzekraczalnym terminie do 29 lutego 2020 roku. Warunkiem druku artykułu w półroczniku „Media i Społeczeństwo” lub monografii zbiorowej jest terminowe złożenie tekstu przygotowanego zgodnie z wytycznymi zawartymi na stronie czasopisma naukowego „Media i Społeczeństwo” (www.mediaispoleczenstwo.ath.bielsko.pl) oraz uzyskanie pozytywnych recenzji wewnętrznych i zewnętrznych. Publikacje planowane są na lata 2020 i 2021.
6. Bieżące informacje na temat konferencji zamieszczane będą na stronie: http://konferencjamedia.ath.bielsko.pl/.

    

III. Kalendarium konferencji

1. 22.11.2019 r.–ostateczny termin przesłania wypełnionej karty zgłoszenia
2. 25.11.2019 r. – ostateczny termin akceptacji lub odrzucenia zgłoszenia
3. 06.12.2019 r. – ostateczny termin wniesienia opłaty konferencyjnej
4. 09.12.2019 r. – ogłoszenie programu konferencji
5. 13.12.2019 r.– konferencja
6. 29.02.2020 r. – ostateczny termin przesłania artykułu

Pirminė kalba:
Renginio tipas: 
Konferencija
Dalyvio mokestis: 
Taip
Registracijos terminas: 
22/11/2019
Renginys internete: 
Ne
Organizatoriai: 
1. Wydział Zarządzania i Transportu Katedra Nauk Ekonomicznych i Społecznych oraz Wydział Humanistyczno-Społeczny 2. Katedra Polonistyki Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych 3. Katedra Socjologii i Historii Wojskowości Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni 2. Wydział Humanistyczny Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
Organizatoriaus tipas: 
Kitas renginys
Kontaktiniai duomenys: 
Miejsce konferencji: Kampus Akademii Techniczno-Humanistycznej, 43-309 Bielsko-Biała, ul. Willowa 2, Budynek L Komitet organizacyjny Przewodnicząca: dr Katarzyna Piątek - Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, kpiatek@ath.bielsko.pl Sekretarze: dr Patrycja Bałdys - Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, p.baldys@amw.gdynia.pl mgr Przemysław Ciszek - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, przemysław.ciszek@ujk.edu.pl dr Joanna Wróblewska-Jachna - Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, jjachna@ath.bielsko.pl
Dalyvių skaičius: 
< 100
Tikslinė grupė: 
Andragogikos dėstytojai, studentai ir tyrinėtojai
Žiniasklaidos profesionalai
Nagrinėjama tema:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn