chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale - Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

Kalendorius

Kritické myslenie, demokracia a populizmus (seniorský seminár)

Paskelbė Peter Maľa Prieš 1 metai 4 mėn.

nuo Ketvirtadienis 14 Lapkritis 2019 iki Penktadienis 15 Lapkritis 2019
Nový Smokovec
,

Chcete vedieť o demokracii a populizme viac? Hľadáte spôsob, ako trénovať svoje kritické myslenie? Pozývame Vás na 2-dňový seniorský seminár #2.

Prihláste sa do 7. novembra 2019 pomocou elektronického formulára tu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdItOQKO-uAz4-eYojk4yFk9Rtsi3jF...

Absolvujete prednášky a diskusie s expertmi na témy seminára, budete mať možnosť spoznať podobne aktívnych a angažovaných ľudí z rôznych častí Slovenska.

Transparency vytvára sieť seniorských lídrov a líderiek. Šancu stať sa informovaným a aktívnym aj vo vyššom veku má naozaj každý. Stačí sa zapájať do vzdelávacích podujatí.

Seniori a seniorky patria ku najzraniteľnejším skupinám v našej spoločnosti. Zlé sociálne postavenie, zdravotný stav, medzigeneračné vylúčenie sú len niektoré spoločenské javy, ktoré sa nám ukazujú ako tie najvypuklejšie. Dôsledkom čoho sú obeťami rôznych trestných činov, spôsobených práve tým, že je zneužité práve ich zraniteľné postavenie. Môžu sa stať obeťami manipulácií, korupcie a podvodov, či už ide o ich financie, majetok, zdravie, ale aj etické a morálne ale aj politické postoje.

Seniori sú čoraz početnejšou skupinou, ktorá má stále zásadnejší vplyv na budúcnosť krajiny (tri štvrtiny z nich sa zúčastňujú volieb, v ktorých nadpriemerne často podliehajú lacným politickým sľubom).

Už druhý dvojdňový seminár prichystala Transparency International Slovensko tentokrát v Novom Smokovci a konať sa bude od 14. do 15. novembra 2019.

Vo štvrtok 14. novembra 2019 nás čaká zaujímavá prednáška o demokracii s Petrom Goliášom, riaditeľom Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy INEKO. Program obohatíme o interaktívnu populistickú aktivitu, ale určite nevynecháme ani prechádzku po našich veľhorách.

Večer sa s našimi účastníkmi stretne Silvia Porubänová, sociologička a riaditeľka Inštitútu pre výskum práce a rodiny, ktorá je expertkou na témy populizmu s rodovo citlivým sociologickým aspektom.

V piatok 15.11.2019 psychologička a lektorka Zuzana Labašová z Komenského inštitútu bude s našimi potencionálnymi seniorskými lídrami a líderkami viesť tréning na kritické myslenie so zreteľom práve na populizmus a politickú manipuláciu. Dopoludnia budeme spoločne s Martinom Slosiarikom, sociológom a riaditeľom agentúry FOCUS, hovoriť na tému prieskumov verejnej mienky a populizme.

Účasť na seminári, vrátane školení, ubytovania a stravy je hradená Transparency z projektu podporeného Open Society Institute. Od účastníkov budeme vyberať iba vratný rezervačný poplatok vo výške 10 eur.

Ak sa na seminári nemôžete zúčastniť, ale poznáte vo Vašej komunite niekoho, komu by mohol byť prospešný, zdieľajte, prosím, túto pozvánku.

Počet miest na seminári je obmedzený, pre vyváženosť sa budeme snažiť vybrať skúsených i menej skúsených seniorských lídrov a líderky z rôznych regiónov Slovenska. Vybraných účastníkov a účastníčky i náhradníkov a náhradníčky budeme o všetkých detailoch informovať do 7. novembra.

V prípade otázok kontaktuje Janku Remešovú (jana.remesova@transparency.sk) alebo Róberta Pakana (robert.pakan@transparency.sk)

/ro/file/transparencyinternationalslovenskoseminarjpgtransparency_international_slovensko_seminar.jpg

Pirminė kalba:
Dalyvio mokestis: 
Ne
Registracijos terminas: 
07/11/2019
Renginys internete: 
Ne
Organizatoriai: 
Transparency International Slovensko
Organizatoriaus tipas: 
Kitas renginys
Kontaktiniai duomenys: 
jana.remesova@transparency.sk robert.pakan@transparency.sk
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email