chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale - Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

Kalendorius

Festival / Krajina z letu - tvorivá dielňa

Paskelbė Peter Maľa Prieš 3 mėn. 2 dienos

Šeštadienis 30 Lapkritis 2019
Banská Bystrica
,

Stredoslovenská galéria pozýva na sprievodné podujatie festivalu Prvý človek bol umelec 4 v Bethlenovom dome a Pretóriu – sobotnú tvorivú dielňu pre celú rodinu KRAJINA LETU, ktorá bude tematicky vychádzať z najnovšej výstavy  maliara Rastislav Podoba – Nižšie úrovne / výstava.

Na tvorivom popoludní v galérii účastníci spoznajú výstavu cez rôzne výtvarné techniky. Pozrú sa na krajinu a zamyslia sa nad tým, ako sa na ploche prekrývajú vrstvy krajiny s úrovňou oblakov v atmosfére, cez napr. dym, koruny stromov, vegetáciu, pôdu, dno riek a morí, … Budú vytvárať pomyselnú krajinu zhora a používať mapy, pohrajú sa s vrstevnicami a prenesú si ich do priestoru. Vyskúšajú si grafickú techniku monotypie a odtláčanie rozmanitých materiálov.

Rastislav Podoba (1975) vo svojej najnovšej maliarskej tvorbe pokračuje pracuje s existujúcim technickým obrazom, ktorý vznikol v inom čase, je reprezentáciou povrchu krajiny v inej mierke a z bodu v priestore, ktorý je ľudskému oku zvyčajne nedostupný. Maliar technický obraz pretvára, nanovo konštruuje v médiu maľby a predstavuje nám ho v našej mierke – v rámci možností nášho pohľadu, očakávajúceho horizont. Toto porovnávanie je kľúčom k porozumeniu aktuálnych malieb Rasťa Podobu a k ich aktuálnej zaujímavej inštalácii Nižšie úrovne.
Tvorivá dielňa je súčasťou festivalu Stredoslovenskej galérie Prvý človek bol umelec 4, ktorý ponúka vernisáže, tematizované prednášky, filmy, komentované prehliadky a rozmanité tvorivé dielne.

Program je vhodný pre dospelých a rodiny s deťmi od 5 rokov.
V prípade záujmu sa prosím objednajte vopred na tel. č: 048/4701624, 048/4701615, 0917 294 527 alebo mailom na edukacne@ssgbb.sk do piatku 29. 11. 2019 do 12.00 hod.
Kontaktné osoby: Martina Martincová, Zuzana Medzihorská

//////

Názov:Tvorivá dielňa / KRAJINA Z LETU
Usporiadateľ: Stredoslovenská galéria
Miesto konania: Bethlenov dom, Dolná 8, Banská Bystrica
Termín: 30. 11. 2019 o 13.00 hod. (sobota)

Vstup voľný.

Podujatie v rámci projektu Galéria ako priestor vzdelávania #3 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Realizované s finančnou podporou Mesto Banská Bystrica.
Zriaďovateľom Stredoslovenskej galérie je Banskobystrický samosprávny kraj.

/lt/file/ssgkrajinaletua3jpgssg_krajina_letu_a3.jpg

Dalyvio mokestis: 
Ne
Registracijos terminas: 
29/11/2019
Renginys internete: 
Ne
Organizatoriai: 
Stredoslovenská galéria
Organizatoriaus tipas: 
Kitas renginys
Kontaktiniai duomenys: 
edukacne@ssgbb.sk
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn