chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale - Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

Naujienų centro

Norisināsies pieaugušo izglītības forums “Es strādāju un mācos”

19/11/2019
Kalba: LV

Lai diskutētu par pieaugušo izglītības iespējām un izaicinājumiem, uzsvērtu pieaugušo izglītības nozīmi darba vietās un iepazīstinātu ar uzņēmumu labās prakses piemēriem darbinieku mācību organizēšanā, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) 22.novembrī rīkos Latvijas pieaugušo izglītības forumu “Es strādāju un mācos”*. 

Foruma pirmajā daļā tiks pārrunāta darba ņēmēju un darba devēju iesaiste mācībās un to nodrošināšanā darba vietās. Balstoties uz Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un IZM veikto aptauju par mācību organizēšanu darba vietās, tiks prezentēti uzņēmumu labās prakses piemēri. LDDK kopā ar IZM pieaugušo izglītības ekspertu darba grupu ir izvērtējusi uzņēmumu veiktos pasākumus darbinieku profesionālās un personiskās pilnveides veicināšanā, izvirzot labākos mācību piemērus, kam foruma laikā tiks pasniegti IZM pateicības raksti.

Foruma otrā daļa tiks veltīta pieaugušo izglītības piedāvājumam un īstenošanai, ļaujot dalībniekiem iesaistīties, izvērtējot un pilnveidojot reģionālajās diskusijās** izstrādātos priekšlikumus. Atsevišķa daļa tiks veltīta arī neformālās izglītības kvalitātes nodrošināšanas izaicinājumiem un risinājumiem.

Forums norisināsies Latvijas Universitātes Zinātņu mājas zālē “Alfa” (Jelgavas iela 3, Rīga). Reģistrācija plānota no plkst.9.30, noslēgums – plkst. 16.00. Mediju pārstāvjus, kas vēlas piedalīties forumā, lūdzam pieteikties, sazinoties ar Agnesi Zarāni (agnese.zarane@izm.gov.lv; tālr. 67047959).

 

* Forums tiek organizēts Izglītības un zinātnes ministrijas īstenotā Erasmus+ projekta “Nacionālie koordinatori Eiropas programmas īstenošanai pieaugušo izglītībā” ietvaros. 

**Reģionālās diskusijas par pieaugušo izglītības politiku, atbalsta pieejamību un īstenošanu visos Latvijas vēsturiskajos novados norisinājās no š.g.augusta līdz novembrim. Plašāka informācija par diskusijām pieejama šeit.

 

Agnese Zarāne,
“EPALE Nacionālais atbalsts dienests”
Satura un kvalitātes eksperte

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
 • Monika Belaja portretas
  Kā bija minēts iepriekš, mācīties vajag visas savas dzīves garumā, lai kļūtu par savas jomas profesionāli. Pasaule strauji mainās, līdz ar to mainās apkārtējā vide un cilvēki. Ir svarīgi pilnveidot savas prasmes, tāpēc uzskatu ka šīs forums ir svarīgs, ka arī būtu ļoti interesanti dalīties savā pieredzē un ieklausīties citu cilvēku pieredzē. 
 • Dace Tapiņa portretas
  Lai nezaudētu savu profesionalitāti, ir jāmācās nepārtraukti. Jāpaplašina savs redzes lauks, jākonsultējas ar citiem un jāseko līdzi aktualitātēm. Lieliski, ja to var darīt savā darba vietā vai ar sava darba devēja atbalstu.
 • Vivita Ošiņa portretas
  Saskatu foruma nepieciešamību. Mūsdienās ir svarīgi mācīties pieaugušajiem, atkārtot zināšanas, gūt jaunas iemaņas, jo pasaule un darba vide ļoti strauji mainās, ienāk jaunas tehnoloģijas, cilvēkiem ir jāspēj pielāgoties tām. Uzskatu, ka visu mūžu ir jāmācās un jāattīsta sevi.
 • Irita Jermacāne portretas
  Vai šis PIEAUGUŠO IZGLĪTĪBAS FORUMS "ES STRĀDĀJU UN MĀCOS" tiks organizēts arī nakamgad? Labprāt būtu dzirdējusi par neformālās izglītības kvalitātes izaicinājumiem un risinājumiem pieaugušo izglītībā. 
  Šī ir aktuāla tēma par darba devēju un darba ņēmēju iesaisti mācībās un to nodrošināšanā darba vietā. 
  Formālās izglītības sistēmas dažkārt nespēj efektīvi apmierināt katra pieaugušā individuālās vēlmes pēc mācībām personības pilnveidei vai papildu zināšanām profesijā. Nenovērtējamas iespējas šo vajadzību realizēšanai piedāvā tieši neformālā izglītība. Un lielisks risinājums tam, ir mācīties savā darba vietā.
 • Julianna Kargina portretas
  Sociāli ekonomiskās pārmaiņas, globalizācija un tehnoloģiju attīstība ir radījušas jaunu vidi, kurā prasa no indivīda aktīvu darbību, ieplānot turpmāko izglītību. Manu prāt bija laba ideja organizēt forumu, lai dalīties ar pieredzi. Forumā piedalījās dažādu nozaru pārstāvji, darbojās stends, kurā varēja uzzināt par mērķiem, aktualitātēm.
 • MARIKA BUSOTE-UZULINA portretas
  Latvijas pieaugušo izglītības forumu “Es strādāju un mācos”, ir nepieciešams mūsdienās. Šobrīd mācos ar maģistratūrā, bakalauru aizstāvēju 26. gadi atpakaļ. Ikdienā strādāju skolā, gribējās sevi "restartēt". Sajūta ir ka esmu mazliet no citas pasaules, jo pat vārdu izpratne ir mainījusies. Nesen bija diskusija par vārdu pārzin, es to uztveru savādāk nekā šobrīd studenti. Un tādu nianšu ir daudz, tāpēc esmu par to ka ir jāstudē un sevi "jārestartē ".