chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Piattaforma elettronica per l'apprendimento degli adulti in Europa

Risorsa

Suaugusiųjų bendrųjų kompetencijų plėtra

Lingua: LT

Inviato da Elena Trepule

Ši monografija yra skirta skaitytojams, kurie domisi suaugusiųjų bendrųjų kompetencijų lavinimo problematika: suaugusiųjų švietimo problemas tyrinėjantiems mokslininkams, suaugusiųjų švietimo ekspertams ir specialistams, suaugusiųjų švietimo politikos kūrėjams, andragogams. Monografiją sudaro dvi pagrindinės dalys: suaugusiųjų bendrųjų kompetencijų teorinės prielaidos ir suaugusiųjų bendrųjų kompetencijų plėtros Lietuvoje situacija ir perspektyvos. Atliktas teorinis ir empirinis tyrimas pristatytas trylikoje skyrių.

Pirmojoje dalyje yra analizuojami teoriniai bendrųjų gebėjimų ir kompetencijų sampratų apibrėžties aspektai, aiškinami bendrųjų gebėjimų ir kompetencijų sampratos konceptualieji prieštaravimai, apibūdinami bendrųjų gebėjimų ir kompetencijų raiškos laukai, išskiriami bendrųjų gebėjimų ir kompetencijų tyrimų metodologiniai ypatumai ir problemos. Taip pat lyginama bendrųjų kompetencijų tipologijos ir tipų įvairovė, taikoma moksliniuose tyrimuose, suaugusiųjų švietimo ir žmonių išteklių vystymo praktikose, siekiant apibrėžti bendrus bendrųjų kompetencijų tipologizavimo principus ir bruožus. 3–7 skyriuose yra analizuojami pasirinktų šešių tipų bendrųjų kompetencijų (bendravimo gimtaja ir užsienio kalba / kalbomis kompetencijų, kultūrinio sąmoningumo kompetencijos, verslumo kompetencijos, informacinės visuomenės technologijų naudojimo kompetencijos, mokymosi mokytis kompetencijos) lavinimo teoriniai aspektai. Šiose dalyse yra analizuojami anksčiau išvardintų bendrųjų kompetencijų lavinimo ypatumai bei šių kompetencijų reikšmingumas įsidarbinamumui ir profesinei karjerai, dalyvavimui visuomenės gyvenime ir visuomeninėje veikloje (vietos bendruomenės, šalies pilietiniame gyvenime) bei asmeniniam tobulėjimui.

Monografijos antrojoje dalyje Suaugusiųjų bendrųjų kompetencijų plėtros Lietuvoje situacija ir perspektyvos ir jos skyriuose, autoriai pristato empirinio tyrimo rezultatus. Viename iš skyrių nuosekliai detalizuojama tyrimo metodologija, pristatoma respondentų charakteristika, demografija ir metodų taikymo pagrįstumas. Skyriuose nuosekliai pristatomi kompetencijų tyrimo rezultatai. Visuose rezultatų skyriuose (9–13) yra detalizuojama bendra tyrimo respondentų charakteristika.

Monografijos autoriai tikisi, kad šis darbas prisidės prie mokslinės diskusijos apie bendrųjų kompetencijų lavinimą plėtojimo ir naujų šios srities mokslinių tyrimų inicijavimo.

Autore/i della risorsa: 
Genutė Gedvilienė
Virginija Bortkevičienė
Vidmantas Tūtlys
Vilhelmina Vaičiūnienė
Egidijus Stancikas
Dalia Staniulevičienė
Vita Krivickienė
Raimundas Vaitkevičius
Paulius Gedvilas
Data di pubblicazione:
Domenica, 1 Novembre, 2015
Lingua del documento
Tipo di risorsa: 
Risorse didattiche aperte
Paese:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email