chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Piattaforma elettronica per l'apprendimento degli adulti in Europa

Newsroom

Rahvusvahelise koostöö võimalused aastaks 2017

10/01/2017
di Georgi SKOROBOGATOV
Lingua: ET

Hariduse rahvusvahelistumise agentuuril on uuest aastast uus koduleht, kus on  üleval värske info rahvusvaheliste koostöövõimaluste kohta 2017. aastal.
Kokkuvõte selle aasta taotlustähtaegadest ja infoseminaridest on toodud allpool.
 
2.veebruar – Erasmus+ täiskasvanuhariduse spetsialistide ja täiskasvanute koolitajate õpiränne
Asutuse töötajad saavad osaleda koolitustel, seminaridel, konverentsidel või läbi viia koolitusi ja toimetada töövarjuna teistes Euroopa koolides ja õppeasutustes.
Kui ei tea, kuhu minna või kust leida huvipakkuvaid koolituskursusi, siis tasub uurida Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkonna EPALE võimalusi - /en/event-calendar
Ühte õpirändeprojekti saab oma asutuse töötajate väliskoolitusi kavandada kuni aastani 2019 ning õpirände eesmärgid tuleb siduda asutuse strateegiliste eesmärkidega.
13.jaanuaril korraldatakse Tallinnas seminar õpirändeprojekti kirjutajatele, kel kindel soov tähtajaks taotlus esitada, kuid kes ei ole seda varem teinud ja vajavad tuge. Registreeruge seminarile aegsasti.
 
29.märts – Erasmus+ strateegiline koostöö täiskasvanuhariduse valdkonnas
Haridusasutused saavad jagada ja luua uuenduslikke praktikaid, õppematerjale ja meetodeid teiste Euroopa õppeasutustega.
Selliseks koostööks on kindlasti vaja leida vähemalt 2 välispartnerit kahest eri Euroopa riigist. Partnerite otsingul võib taas aidata Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkonna EPALE - /en/partner-search
Veebruarikuu keskel korraldatakse Tallinnas seminar koostööprojekti kirjutajatele, kel olemas projekti idee ja koostööpartnerid ning kes vajavad abi taotluse koostamisel. Registreerimine avatakse jaanuaris.
 
1.märts – Nordplus Adult täiskasvanuhariduse valdkonna õpirände- ja koostööprojektid
Asutuse töötajad saavad osaleda koolitustel, õppevisiitidel ja töövarjuna teistes Põhjamaade- ja Balti riikide koolides ja õppeasutustes ning ise väliskolleege nendest riikides oma asutuses vastu võtta. Lisaks saavad haridusasutused jagada ja luua uusi kasulikke täiskasvanuhariduse õppematerjale, meetodeid ja praktikaid teiste asutustega Põhjamaadest, Lätist ja Leedust.
Ka Nordplusi koostööks on kindlasti vaja leida vähemalt 2 välispartnerit kahest erinevast programmis osalevast riigist. Partnerite otsingul võib abiks olla Nordplusi partnerite otsingu andmebaas.
23.jaanuaril korraldatakse Tallinnas Nordplus programmi infopäev, kus tutvustatakse programmi tegevusvõimalusi lähemalt. Registreeri seminarile kuni 17.jaanuarini. 
 
Eelmiste aastate Erasmus+ toetusesaajatega täiskasvanuhariduses saate lähemalt tutvuda siin.
Ülevaadet Nordplus programmis osalenud Eesti asutustest ja nende projektidest näete aga siin
 
Lähemat informatsiooni nende võimaluste kohta SA-s Archimedes jagavad:
-          Kerttu Sepp, kerttu.sepp@archimedes.ee (Erasmus+ õpiränne)
-          Hannelore Juhtsalu, hannelore.juhtsalu@archimedes.ee (Erasmus+ strateegiline koostöö, Nordplus Adult)
 
SA Archimedes, hariduse rahvusvahelistumise agentuur
Tel: 697 9233
erasmuspluss.ee
nordplus.archimedes.ee

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email