chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Piattaforma elettronica per l'apprendimento degli adulti in Europa

Newsroom

Etnokultūrinis Actionbound maršrutas – netradicinė kelionė kraštui pažinti

01/12/2016
di Milda Jankauskienė
Lingua: LT

Tautiškumas, patriotiškumas, pilietiškumas nedalomai siejami su savo krašto pažinimu. Kad galėtume didžiuotis dalykais, kurie yra aplink mus, juos pirmiausia reikia atrasti, pamatyti, pažinti, išgirsti, pajausti. Etnine kultūra, krašto istorija sudominti žmones šiandien nėra lengva - juos labiau traukia įvairios pramogos, technologijomis grįstos atrakcijos, todėl krašto pažinimas skatinamas naudojant inovatyvius metodus, galinčius padidinti   besimokančiųjų susidomėjimą. Tai visiškai naujos veiklos, leidžiančios eksperimentuoti, kurti,  žaisti, judėti,  dirbti komandoje, į mokymosi procesą įtraukti šeimas: vaikus, tėvus, senelius. Tokius metodus taiko Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka per  sužaidybintas kūrybines veiklas miesto gyventojus skatindama pažinti savo krašto kultūrą.

„Esi smalsus ir aktyvus? Mėgsti keliauti ir atrasti? Suburk komandą ir keliauk po Utenos kraštą!“ - tokiu šūkiu bibliotekos darbuotojai pakvietė Utenoje ir jos apylinkėse gyvenančias šeimas dalyvauti konkurse „Vasaros keliautojas". Net tris mėnesius žmonės turėjo galimybę keliauti po Uteną ir Utenos rajoną, rinkti taškus ir laimėti 15 vertingų prizų - asmenukių lazdų. Patrauklia nuotykių kelione paverstą  krašto etnokultūrinio pažinimo maršrutą biblioteka pasiūlė kaip alternatyvą kitoms mažiau prasmingoms veikloms ir pramogoms. Ši netradicinė kelionė praplėtė daugelio akiratį, suteikė šansą pažinti kraštą kūrybiškai įveikiant kelyje iškylančius iššūkius.  

Interaktyvus nuotykių maršrutas Utenos krašto etninei kultūrai pažinti sukurtas pritaikant mobilių aplikacijų programą Actionbound, kuri naudoja GPS koordinates ir kodus suprogramuoti ir į maršrutą integruoti įvairias kūrybines ir edukacines užduotis: nufotografuoti, nufilmuoti, nupiešti objektus, įrašyti garsą, užrašyti pasakojimą, nuskenuoti QR kodą, atlikti testą ir kt.  Toks maršrutas ne  tik skatina pažinimą, bet ir didina dalyvių aktyvumą, įsitraukimą bei kūrybiškumą. Keliaudami ir atlikdami kūrybines užduotis, dalyviai supažino su krašto etninei kultūrai svarbiais objektais: etnografinėmis vietovėmis, tautodaile, amatais, liaudies muzika, tradicijomis, žmonėmis. Krašto etnokultūrinius objektus jungia 3 lygių maršrutas. Lygį dalyviai gali  pasirinkti pagal savo galimybes – keliauti pėsčiomis, dviračiu ar automobiliu. Pažintinės kelionės maršrutą įveikusiųjų pasiekimai įvertinami ne tik prizais, bet ir maršruto lygį atitinkančiais atviraisiais skaitmeniniais ženkliukais bei simboliniais keliautojų atšvaitais.  Bibliotekos projekto įgyvendinimą parėmė Lietuvos kultūros taryba, o nuotykių kelionės  turinys sukurtas kartu su Actionbound ekspertais iš kūrybinių industrijų įmonės „Creativitas“.  

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email