Salta al contenuto principale
News
Notizie

Rudenišką Alytų nuskaidrino Suaugusiųjų mokymosi savaitės forumas ,,Mokymosi spalvos“

Lapkričio 11 d. Alytaus miesto teatre vyko suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi spalvos“ forumo atidarymas. Tai laikas, kai suartėja žmonės, kurie moko, mokosi ir kviečia mokytis kitus, tiki, kad išgyvens tik besimokanti planeta. Forume buvo aptarta pagrindinė suaugusiųjų mokymosi savaitės idėja – kaip surasti mokymosi džiaugsmą ir žavesį bei suteikti mokymuisi spalvų. Apžvelgta, kokį poveikį mokymasis turi asmeniniam ir viešajam gyvenimui, kokius iššūkius mokymasis padeda įveikti.

Forumą sveikino Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius, švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, svečias iš Italijos, „Epale“ ekspertas dr. Carlo Smaldone Villani. Suaugusiųjų švietimo asociacijos prezidentė dr. Vilija Lukošiūnienė iš visos Lietuvos susirinkusius suaugusiųjų švietėjus ir besimokančiuosius padrąsino mokytis ir šviestis kiekvieną dieną, atrasti mokymosi įkvėpimą ir patiems kurti.

Pranešėjai – Lietuvos žurnalistas, laidų vedėjas, vertėjas ir rašytojas Andrius Tapinas, Alytaus dailės mokyklos direktorius Redas Diržys pasidalijo mokymosi, vieno iš svarbiausių gyvenimo įprasminimo būdų,  įžvalgomis, papasakojo savo gyvenimo sėkmės istorijas, apie mokymosi įtaką karjerai ir asmeniniam gyvenimui. Forumo metu vyko kūrybinės dirbtuvės, kurias vedė Dailės ir Muzikos mokyklų mokytojai, veikė stendai su informacine medžiaga apie suaugusiųjų švietėjus ir jų vykdomus projektus.  

Alytaus muzikos mokykla teminėse ekspozicijose konferencijos dalyvius supažindino su Alytaus muzikos mokyklos suaugusiųjų muzikos mėgėjų mokymosi programa, projektine veikla, o kūrybinėse mokymosi dirbtuvėse pristatė „Erasmus+“ projekto ,,Technologinis, kalbinis ir emocinis raštingumas“ menines veiklas. Dalyviai per trumpą laiką išmoko kelių muzikos instrumentų pavadinimus anglų kalba, sukūrė poetines miniatiūras, kurias pristatė susirinkusiems.

Konferencijoje buvo apžvelgtos naujos suaugusiųjų švietėjų galimybės bendradarbiauti skleidžiant suaugusiųjų mokymosi idėjas projektuose, pristatant savo patirtį kolegoms „Epale“ platformoje.

„Epale“ andragogo nominacija suteikta Alytaus muzikos mokyklos direktorei dr. profesorei Aldonai Vilkelienei.

 

Audronė Venckūnienė

Alytaus muzikos mokyklos kanklių mokytoja metodininkė

Login (0)

Vuoi scrivere un articolo?

Non esitare a farlo!

Clicca sul link seguente e inizia a pubblicare un nuovo articolo!

Ultime discussioni

Discussione EPALE: come incrementare l'educazione delle persone adulte con disabilità

Come parte del focus EPALE di Giugno dedicato al tema delle persone con disabilità, vorremmo conoscere i vostri punti di vista su come valorizzare ed incrementare l'educazione degli adulti con disabilità. La discussione è in programma il giorno 8 giugno alle ore 14:00 CEST.
Altro