chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Piattaforma elettronica per l'apprendimento degli adulti in Europa

Newsroom

SIA “Mācību centrs plus” uzsācis būvniecības speciālistu izglītošanu

20/10/2016
di Jānis Kutraitis
Lingua: LV

Kopš šī gada SIA “Mācību centrs plus” ieguvis apliecinājumu, kas ļauj organizēt kvalifikācijas celšanas kursus būvniecības speciālistiem. Pirmais divu dienu seminārs par jaunajām prasībām saistībā ar jaunumiem būvniecības regulējumā -- inženiertīklu  tehniskajām izstrādēm un kvalitāti -- notika septembrī Daugavpilī.

/it/file/epalemcplusimg1184jpg-0epale_mcplus_img_1184.jpg

SIA “Mācību centrs plus” uzsācis būvniecības speciālistu izglītošanu

Pirmajā dienā semināru “Jaunais būvniecības regulējums gada darbības skatījumā (Būvniecības likums)” vadīja Rīgas Tehniskās universitātes docente, Latvijas Būvinženieru Savienības priekšsēdētāja vietniece Helēna Endriksone. Otrās dienas semināra tēma bija “Inženiertīkli – prasības jaunā būvniecības regulējuma darbības skatījumā un to tehniskie aspekti, kvalitātes kontrole”, ar kuru iepazīstināja lektors, inženierzinātņu maģistrs Jānis Timšāns. Semināra ietvaros tika apskatītas tādas tēmas kā jaunais būvniecības regulējums, FIDIC līgumi (FIDIC ir nosaukuma «Starptautiskā Inženierkonsultantu federācija» (Federation Internationale des Ingeneurs-Conselis) saīsinājums franču valodā), ūdens kanalizācijas sistēmas, ūdens kanalizācijas būves, ūdens kanalizācijas tīkli, ūdens kanalizācijas sistēmu būvniecības riski u.c.

/it/file/epalemcplusimg1180jpgepale_mcplus_img_1180.jpg

SIA “Mācību centrs plus” uzsācis būvniecības speciālistu izglītošanu

Semināra klausītāji bija vairāku uzņēmumu, kas nodarbojas ar būvniecību, t. sk. ar inženiertīklu projektēšanu.  Dalībnieki: SIA “Inteco Wood”, SIA “Daugavpils ūdens”, SIA “Ditton nams”, Daugavpils novada domes Pilsētplānošanas un būvniecības departaments, SIA “Derex” SIA “Rem Pro”, SIA “Lagron” pārstāvji un citi. Par piedalīšanos seminārā speciālistiem tika piešķirti 20 kvalifikācijas punkti, kuri apliecina viņu kompetenci sertificētajā būvniecības jomā.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
 • Ritratto di Ivita Mikelsone
  Lai gan Latvijā viena no top profesijām ir būvnieki, tomēr pieredze liecia, ka problēmas sagadā būvnieku kvalifikācija un zināšanas. Tāpēc ir ļoti apsveicami, ka notiek šādi kursi, kur speciālisti grib sevi pilnveidot, vai uzzināt ko jaunu. Līdz ar šādiem kursiem būvniekam ir iespēja nodrošināt savā uzņēmumā kvalificētus darbiniekus.
 • Ritratto di Nikola Kavala
  Laba iespēja būvniecības speciālistiem papildināt zināšanas. Ir visādi kursi dzirdēti, bet būvniecībā manuprāt tas ir jaunums. Domāju kā jebkurā nozarē arī būvniecībā nepieciešams celt kvalifikāciju.
 • Ritratto di Darja Nikolajeva
  Labi, ka arī būvniecības speciālistiem tagad ir iespējas celt savu kvalifikāciju. Šī profesija vienmēr ir aktuāla, jo būvniecības nozare ir cieši saistīta ar valsts vispārējo ekonomisko attīstību. Īpašī šājā nozarē ir ļoti nepieciešami labi izlītoti cilvēki, lai Latvijā neatkārtotos tādas treģēdijas kā Maximā. 
 • Ritratto di Marija =)
  Normal 0 false false false LV X-NONE X-NONE

  Tas ir pozitīvi, ka tiek rīkoti tādi pasākumi. Šī profesija ir ļoti populāra un aktuāla. Mājas būvēsies vienmēr. Un vajag pilnveidot savas zināšanas.