chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Piattaforma elettronica per l'apprendimento degli adulti in Europa

Newsroom

Neformaliojo suaugusiųjų švietimo koordinavimas savivaldybėse – iššūkiai ir veiklų planavimas

26/09/2016
di Jurgita MELAIKIENE
Lingua: LT

Pagrindiniai neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi tikslai, kurie suformuluoti, atsižvelgiant į valstybės vykdomą kryptingą mokymosi visą gyvenimą plėtros politiką, suformuotas veiklos kryptis ir plėtros gaires: sudaryti sąlygas asmeniui tenkinti savišvietos poreikius, lavinti kūrybines galias ir gebėjimus, įgyti ir tobulinti bendrąsias ir profesines kompetencijas bei tapti aktyviu demokratinės visuomenės nariu.

Savivaldybių tarybos priėmė sprendimus ir šį svarbų darbą patikėjo koordinuoti Švietimo skyriams, švietimo centrams ar pagalbos tarnyboms, suaugusiųjų mokymo centrams, kitoms institucijoms. Paskirti ir konkretūs asmenys, kurie koordinuoja šią veiklą tarp įvairių žinybų, siekdami įtraukti kuo daugiau įstaigų, nevyriausybinių organizacijų, įmonių į mokymosi visą gyvenimą procesą.

2016 m. rugsėjo 15-16 d. neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi koordinatoriai iš 15 Klaipėdos regiono savivaldybių  susirinko pasidalinti patirtimi apie esamą situaciją. Savivaldybėse neformaliojo suaugusiųjų švietimo veiklų svarba suvokiama nevienodai, tad ir veiksmų mastas, atsižvelgiant į visus esamus išteklius, yra skirtingas.  Mokymų metu buvo diskutuota apie tai, kaip rasti tinkamą koordinavimo ir veiklų planavimo modelį kiekvienai savivaldybei pagal jos unikalius poreikius. Apgalvota, kaip įtraukti vietos savivaldą į mokymosi visą gyvenimą plėtojimo procesą bei kaip užtikrinti veiklos tęstinumą įvairių pokyčių metu.

 Šias mintis, išryškinti idėjas padėjo Lietuvos neformaliojo suaugusiųjų švietimo tarybos pirmininkas Dangiras Kačinskas, kuris pristatė geruosius koordinavimo pavyzdžius Lietuvos savivaldybėse. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos žemdirbių mokymo metodikos centro skyriaus vedėjas Edvardas Makšeckas patarė, kuria linkme galima dirbti žemės ūkio ir kaimo mokymo kontekste, jis rėmėsi 2014-2020 metų atlikto mokymo poreikių tyrimo apibendrinimu.  

Dalyviams supažindinti su informacija apie nevyriausybinių organizacijų įtraukimo galimybes 2014-2020 metų Europos Sąjungos paramos priemonėse. Žmogiškųjų santykių konsultantas Ričardas Diržys su dalyviais diskutavo apie socialinės partnerystės ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo svarbą neformaliajame švietime.

 

Mokymai organizuoti įgyvendinant projektą „Suaugusiųjų švietimo veiksmų plano nacionalinis koordinavimas: Lietuva“.

 

/it/file/untitledpng-144untitled.png

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email