Salta al contenuto principale
Blog
Blog

Mācības mūža garumā – interneta iespējas

Pat tie, kas jau ir ieguvuši kādu izglītību, vienmēr var atrast jaunas lietas, ko iemācīties. Kā to izdarīt, neizejot no mājām? Vienkārši – izmantojot internetā piedāvātos kursus.

Mācības mūža garumā – interneta iespējas

Pat tie, kas jau ir ieguvuši kādu izglītību, vienmēr var atrast jaunas lietas, ko iemācīties. Kā to izdarīt, neizejot no mājām? Vienkārši – izmantojot internetā piedāvātos kursus.

Latvijā kursu piedāvājums nav īpaši liels, bet, acīmredzot, tas saistīts ar pieprasījumu. Vairums kursu ir par maksu, bet var atrast arī bezmaksas kursus.

Latvijas Tālmācības profesionālais centrs piedāvā iespēju iegūt profesionālu kvalifikāciju tādās specialitātēs kā sociālais darbs, bērnu aprūpe, aukle, lietvedība u.c. Izdevīgi tiem, kas vēlas mainīt profesiju, lai gan mācības ir par maksu.

Nodarbinātības valsts aģentūra būs vieta, kur jālūkojas pēc palīdzības, ja esat palicis bez darba. Eiropas Savienības fondu programmas paredz bezdarbnieku apmācības visdažādākajās specialitātēs bez maksas. Meklējiet informāciju šeit.

LIKTA (Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija) piedāvā bezmaksas kursus tiem, kas vēlas apgūt datorprasmes. 2 kursi izstrādāti īpaši pieaugušajiem.

Tiem, kas prot svešvalodas, iespēju ir nesalīdzināmi vairāk. Coursera ir viena no populārākajām vietnēm pasaulē, kur tiešsaistes kursus sastādījuši un vada profesori no izcilākajām ASV universitātēm. Vairāk kā 1000 kursu ir bezmaksas, tomēr par daudziem kursiem būs jāmaksā.  Ļoti daudz piedāvājumu ir tādās nozarēs kā bizness, informāciju tehnoloģijas, matemātika, sociālās zinātnes u.c.

Lieliska vietne, kurā visi kursi ir bez maksas, ir edX, kuras dibinātāja ir Harvarda universitāte. Pašlaik piedāvājumā vairāk nekā 1250 kursu tādos priekšmetos kā māksla un kultūra, arhitektūra, dizains, bizness, datorzinātne, valodas u.c. Iespējams izvēlēties līmeni, kurā apgūt izvēlēto tēmu, un pieteikties studēt sev izdevīgā laikā.

Cita vietne, kas piedāvā bezmaksas kursus, ir Open2Study. Mājas lapa ir bāzēta Austrālijā, bet mācoties internetā, tam nav nozīmes. Kursu piedāvājums šeit.

Nepalaidiet garām vietni Alison, kas piedāvā bezmaksas kursus 9 kategorijās un tādās nozarēs kā bizness, finanses, datordizains, projektu vadība, valodas u.c. Interesanti, ka par katru valsti var uzzināt statistiku, cik kursi apmeklēti, cik dalībnieku izglītojušies, kādi ir bijuši populārākie kursi. Statistika par Latviju šeit.

Visbeidzot minēšu OEDb datubāzi bezmaksas kursiem, kas aptver visdažādākās sfēras, piemēram, grāmatvedība, programmēšana, dārzkopība, vēsture u.c. Datubāzē iekļauti ap 10 000 kursi.

Login (2)

Users have already commented on this article

Effettua il login o Iscriviti per commentare.

Want to write a blog post ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

Ultime discussioni

Discussione EPALE: come incrementare l'educazione delle persone adulte con disabilità

Come parte del focus EPALE di Giugno dedicato al tema delle persone con disabilità, vorremmo conoscere i vostri punti di vista su come valorizzare ed incrementare l'educazione degli adulti con disabilità. La discussione è in programma il giorno 8 giugno alle ore 14:00 CEST.
Altro