chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Piattaforma elettronica per l'apprendimento degli adulti in Europa

Blog

EPALE slaví Evropský týden sportu 2016

10/09/2016
di Daniela Krtičková
Lingua: CS
Document available also in: FI HR DE SV FR PT EN ET SL HU ES MT NL PL LT

Obujte si své běžecké boty a vyražte s námi - od 10.září slavíme Evropský týden sportu 2016! Cílem této každoroční akce je zvýšit povědomí o výhodách vedení aktivního životního stylu a sportování. V celé Evropě se budou v tomto týdnu konat různorodé aktivity a to na evropské, národní, regionální i místní úrovni, aby se mohli zapojit lidé všech věkových i sociálních vrstev.

 

 

My na EPALE jsme si vědomi toho, jak důležitá je role sportu a fyzické aktivity pro oblast vzdělávání dospělých a celoživotního učení. Kromě nesporných přínosů na naše zdraví, je sport výbornou průpravou pro výuku a získávání životních a sociálních dovedností, jako je iniciativa a týmové práce. Někteří dokonce tvrdí, že fyzická aktivita může zlepšit schopnost učení. Máme pro vás seznam zajímavých případových studií, blogů a článků na téma sport a tělesnná činnost ve vzdělávání dospělých.

Případové studie

Sport removes the barriers - Sport odstraňuje bariéry

Volunteering in Physical Activity and Sport - Dobrovolnictví ve sportu

Welcome to dance class where the average age is 77 - Vítejte na lekci tance, kde je průměrný věk 77 let

Blogy

9 research findings that show why education needs sport - 9 výzkumů, které dokazují proč je sport důležity pro vzdělání

Football educates - Fotbal vzdělává

Integrating migrants through sport - Integrace migrantů sportem

The best three weeks of my life - Tři nejlepší týdny v mém životě

Training is key for sport providers in Flanders / Belgium - Trénink je klíčový pro poskytovatele sportu ve flandrech / v Belgii

Zdroje

3sp project: Special sports for special people - Projekt 3sp: Speciální sporty pro speciální lidi

Concepts of literacy in the context of migration: Good practices from Germany - Koncepty gramotnosti v souvislosti s migrací: Osvědčené postupy z Německa

Draft Council conclusions on maximising the role of grassroots sport in developing transversal skills, especially among young people - Návrh závěrů Rady Evropy o maximalizaci úlohy sportu pro nejširší vrstvy obyvatelstva pro rozvoj průřezových dovedností, zejména mezi mladými lidmi

Golden Goal Curriculum and Toolkit - Jak na to a osnovy Zlatý gól 

Literacy: National and international research and practical approaches - Gramotnost: Národní a mezinárodní výzkumné a praktické přístupy

Literacy: The Irmgard app - Gramotnost: Aplikace Irmgard

Literacy and basic adult education - Gramotnost a základní vzdělávání dospělých

 

 

 

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
 • Ritratto di Elżbieta Tomaszewska

  Ja również uważam, że systematyczna aktywność fizyczna to najskuteczniejszy i najtańszy sposób na uniknięcie wielu schorzeń. Siedzący tryb życia wpływa w sposób niekorzystny nie tylko na nasze samopoczucie, ale przede wszystkim na naszą kondycję. Dbając o aktywność fizyczną sprawiamy, że jakość naszego życia jest lepsza. Ruch ma szczególnie korzystny wpływ na układ oddechowy, krwionośny oraz układ ruchu. Ponadto ruch usprawnia systemy kontrolujące przebieg procesów metabolicznych, łatwiej możemy kontrolować naszą wagę.

  Należy pamiętać, że ćwiczenia fizyczne powinny być również połączone ze zdrowym odżywianiem. Cieszę się bardzo, że w ostatnich latach, tak dużo zmieniło się w tej kwestii w naszym kraju.

 • Ritratto di Mariola Pękala-Piekarska

  Bardzo ważne jest żeby znaleźć sport dla siebie. Coś, co jest dobre dla naszego organizmu ale i sprawia frajdę. Aktywnośc fizyczna to nie tylko zdrowie ale i kontakty towarzyskie noi sprawniejszy mózg. Tylko czemu tak trudno się zmotywować... może najpierw skorzystać z treningu motywacji.

 • Ritratto di Simona Kavčič

  Kaj imata skupnega šport in izobraževanje odraslih? Šport je fizična dejavnost, ki vpliva na naše dobro počutje v vseh starostnih obdobjih. Vse bolj se spodbuja športne dejavnosti tudi pri odraslih, predvsem kot dokazan »protistrup« za telesno in kognitivno staranje. Šport je mogoče obravnavati kot pomemben del izobraževanja odraslih. Skupna izkušnja, ki jo delijo športno dejavni ljudje, je, da ima vsakršno športno udejstvovanje v kateri koli disciplini številne pozitivne učinke na telo in duha.

   

  O tem smo na EPALE že pisali v spletnem dnevniku, do katrega lahko dostopate tukaj.

 • Ritratto di Maruša Mohorič

  V tednu, ko obeležujemo evropski teden športa se še posebej zavedamo pomembnosti športa in telesne aktivnosti, ki vpliva tudi na počutje in sposobnost učenja.

  V središču Ljubljane se je evropski teden športa pričel s skupno aktivnostjo, ki je na lep sončen dan potekala v prijetnem in sproščenem vzdušju ter pritegnila številne obiskovalce.

   

  Utrninke si lahko ogledate v kratkem videu, ki vam je na voljo na tej povezavi.