chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Piattaforma elettronica per l'apprendimento degli adulti in Europa

 
 

Blog

E-õpe ja kõrgharidus: olemuslik paradoks või mõttetu vastuolu?

08/06/2016
di Georgi SKOROBOGATOV
Lingua: ET
Document available also in: EN

/et/file/online-learning-educationan-essential-paradox-or-senseless-contradictionjpgOnline Learning & Education:an essential paradox or a senseless contradiction?.jpg

Online Learning & Education:an essential paradox or a senseless contradiction?

e-õpe ja kõrgharidus: olemuslik paradoks või mõttetu vastuolu?

Eelneva neljateistkümne nädala jooksul oleme uurinud uue ja areneva digitehnoloogia potentsiaalset ja tegelikku mõju, mis sel on olnud ja on jätkuvalt õpetamise ja õppimise protsessis. Oleme arutlenud selle üle, et need tehnoloogiad on andnud haridustöötajatele võrdsel määral enneolematuid võimalusi ja heidutavaid väljakutseid, ning samuti nende eeldatava mõju üle pikemas perspektiivis.

Positiivse poole pealt, veebipõhine õpe annab vahendi, millel on potentsiaali võimaldada erakordse hulga õpilaste kaasamist; grupid võivad hõlmata neid, kes varem jäid välja geograafilise kauguse ja isiklike asjaolude tõttu. Sellistel õppuritel on võib-olla esmakordselt juurdepääs kõrge kvaliteediga hariduskogemusele.

Negatiivse poole pealt, e-õpe asetab meid vastamisi vajadusega kujundada ümber olemasolev korraldus, kujundada välja tugev hariduslik ja tehniline infrastruktuur, mis toetab seda, mida võib pidada kõige võimsamaks vahendiks hariduse mõjutamisel alates trükipressi leiutamisest.

Uue šokk

Kui väljavaadet pakkuda haridust interneti kaudu algselt arutati, leidsid e-õppe toetajad end raskest olukorrast, kus neil oli vaja kaitsta seda meetodit tugeva vastuseisu vastu. Loomulikult tuli suurem osa vastuseisust nende poolt, kes on seotud traditsiooniliste hariduse andmise viisidega ning keskendus akadeemilise kvaliteedi taseme ja isikliku toetusega seotud küsimustele, hindamisprotseduuri rangusele ning seejärel, väljaantud tunnistuste kehtivusele. Nende probleemidega tegeledes on e-õppe lobby kaldunud otsima lahendusi, mis hõlmavad traditsioonilise, näost-näkku õpetamise ja õppimise kogemuse taasloomist veebis.

See on arusaadav; uued kontseptsioonid on kergemini mõistetavad, kui need esitatakse tuttavas formaadis.

Kuid selline lähenemine võimendab eeldust, et osaluspõhine õpikogemus on olemuslikult parem; et näost-näkku mudel on õpitegevuse ja koolituse mõõdupuu, ning kõigi alternatiivide saatuseks on olla halb koopia.

See on lihtsalt naeruväärne; see on klassikaline näide õunte võrdlemisest apelsinidega, olles juba ette otsustanud, et esimene on vähem ahvatlev kui teine.

Eksiarvamus, et osaluspõhine õpitegevus annab õpilasele alati parema hariduskogemuse, eeldab, et üks suurus sobib kõigile, ning et õpilase füüsiline kohalolek ei ole mitte ainult võimalik, vaid ka eelistatav.

Selle artikli täispikka versiooni saate lugeda siit.

Teil jäi lugemata e-õppe ja kõrghariduse eelmine osa? Lugege eelmist peatükki „Progress ja polaarsus“, järgides seda linki siin.

/et/file/michael-stewartjpgMichael Stewart.jpg

Michael Stewart
Michael Stewart omab laialdast kogemust haridusprogrammde koostamisel, suunamisel ja kättetoimetamisel erinevate meediakanalite kaudu. Viimasel ajal, olles Interaktiivse Disaini Instituudi juhatuse ja juhtmeeskonna liige, on Michael täitnud mitmeid ülesandeid, sealhulgas pedagoogika väljaarendamine veebipõhiseks edastamiseks.

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn