chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Piattaforma elettronica per l'apprendimento degli adulti in Europa

Risorsa

Ageing Europe - Looking at the lives of older people in the EU

Lingua: SK

Inviato da Peter Maľa

Druhé vydanie publikácie Eurostatu s názvom Ageing Europe - Looking at the lives of older people in the EU obsahuje širokú škálu štatistík, ktoré popisujú život starších ľudí v Európskej únii (EÚ).

Publikácia obsahuje rôzne socioekonomické štatistiky, ktoré prispievajú k lepšiemu pochopeniu medzigeneračných rozdielov a umožňujú si vytvoriť podrobný obraz o každodennom živote starších ľudí v EÚ. Novinkou v tomto vydaní je uvádzanie jednotlivých údajov podľa rodu.

Publikácia sa v rámci svojich kapitol zaoberá populačným vývojom, bývaním a životnými podmienkami, zdravím a zdravotnými znevýhodneniami, prácou a odchodom do dôchodku, dôchodkami, príjmami, výdavkami a v závere aj spoločenským životom a názormi starších ľudí v EÚ. Posledná kapitola obsahuje aj údaje o účasti starších dospelých na rôznych edukačných aktivitách.

Autore/i della risorsa: 
Eurostat
ISBN: 
ISBN 978-92-76-21520-2
Data di pubblicazione:
Giovedì, 5 Novembre, 2020
Lingua del documento
Tipo di risorsa: 
Studi e relazioni
Paese:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email