chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Piattaforma elettronica per l'apprendimento degli adulti in Europa

Risorsa

Karjeras attīstības atbalsta sistēmas darbība Latvijā 2013.–2017. gadā

Lingua: LV

Inviato da Ingrida Muraskovska

No 2007. līdz 2015. gadam Eiropas Komisija atbalstīja starpvalstu projektu „Eiropas Mūžilga karjeras atbalsta politikas tīkls” (EMKAPT). Tā īstenošanas laikā politikas plānotāji, ieviesēji un izglītotāji, sadarbojoties un apmainoties ar labās prakses piemēriem, veicināja mūžilga karjeras atbalsta sistēmas izstrādāšanu un ieviešanu iesaistītajās valstīs. Projektā piedalījās arī Latvijas iestāžu – Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), Labklājības ministrijas (LM), Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) – nominētie pārstāvji.

Projekta beigu fāzē tika izstrādāts dokuments „Vadlīnijas mūžilga karjeras atbalsta politikas un sistēmas izveidei: pamatnosacījumi ES un Eiropas Komisijai”. Tas tika ņemts par pamatu šī pētījuma īstenošanā.

Balstoties uz vadlīnijās noteiktajiem principiem, pētījumā tika aplūkoti starpnozaru politikas komponenti (piemēram, nākotnē nepieciešamās kompetences un karjeras vadības prasmes), karjeras atbalsta pakalpojumu pieejamība, kvalitātes nodrošināšana, lietderīguma vērtēšana, speciālistu profesionālā pilnveide un kvalifi kācija, kā arī karjeras atbalsta attīstība izglītības un nodarbinātības sektorā. Pētījumā netika ietverti dati, kas saistīti ar pakalpojumu nodrošināšanu gados vecākiem cilvēkiem un sociālās iekļaušanas sektorā.

Šis pētījums, kas veikts pēc Valsts izglītības attīstības aģentūras pasūtījuma, ir atkārtots karjeras atbalsta attīstības sistēmas izvērtējums, lai novērtētu tās attīstību laika posmā no 2013. līdz 2017. gadam.

Autore/i della risorsa: 
Dr. sc. admin. Inta Jaunzeme
Data di pubblicazione:
Lunedì, 6 Novembre, 2017
Lingua del documento
Tipo di risorsa: 
Studi e relazioni
Paese:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email