chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Piattaforma elettronica per l'apprendimento degli adulti in Europa

Risorsa

Kokybiškas švietimas vyresniesiems suaugusiems

Lingua: LT

Inviato da REGINA DOVIDAVIČIŪTĖ

Jau 25 metai Lietuvoje plėtojama Trečiojo amžiaus universitetų veikla. Į juos paprastai renkasi darbinę karjerą jau baigę arba ketinantis ją baigti vyresnieji suaugusieji. Šiandien šalyje priskaičiuojama apie 60 įvairų teisinį statusų turinčių Trečiojo amžiaus universitetų (TAU) tai ir nevyriausybinės organizacijos, ir prie suaugusiųjų švietimų  arba socialinių paslaugų centrų bei aukštųjų mokyklų veikiantys TAU.

Siekiant gerinti Trečiojo amžiaus universitetų  švietimo kokybę ir atitiktį vyresniųjų suaugusiųjų poreikiams R. Dovidavičiūtė parengė „Trečiojo amžiaus universitetų neformaliojo suaugusiųjų švietimo kokybės užtikrinimo ir įsivertinimo rekomendacijos“  Rekomendacijos padės nepriklausomiems Trečiojo amžiaus universitetams objektyviai ir sistemingai įvertinti neformaliojo vyresniųjų suaugusiųjų švietimo (NVSŠ) būklę, analizuoti ir prognozuoti jos kaitą bei planuoti reikiamas intervencijas, stiprinti TAU vadybą. Rekomendacijų integravimas į valstybės ir savivaldybių strateginį planavimą padėtų nustatyti vietos gyventojų poreikius ir sudarytų prielaidas tikslingai planuoti bei įgyvendinti neformaliojo suaugusiųjų švietimo paslaugas.

Autore/i della risorsa: 
Regina Dovidavičiūtė
Data di pubblicazione:
Lunedì, 7 Settembre, 2020
Lingua del documento
Tipo di risorsa: 
Opportunità e risorse
Paese:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email