chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Piattaforma elettronica per l'apprendimento degli adulti in Europa

Risorsa

Keeleõppe motivatsiooni toetamine täiskasvanute keeleõppes

Lingua: ET

Inviato da Kadi Kass

Täiskasvanuõppe kontekstis on oluline arvestada, et õppides sattub täiskasvanud õppija valiku ette, kus ta peab oma rollide vahel prioriteete paika panema. Õppija rolli eelistus sõltub täiskasvanu motiveerituse tasemest. Keeleõppe motivatsiooni toetamisel on oluline roll keeleõpetaja käitumisel kogu keeleõppe protsessi ajal, kes tagab keeleõppija sisemise motivatsiooni püsimist läbi kompetentsuse ja autonoomsuse vajaduste toetamise, rakendades strateegiaid, mis toetavad keeleõppe motivatsiooni.

Magistritöö eesmärk on lähtudes sotsiaalkonstruktivistlikust paradigmast kirjeldada keeleõppe motivatsiooni toetamise strateegiaid täiskasvanute keeleõppes toetudes keeleõpetajate kogemustele. Keeleõpetaja roll on keeleõppe motivatsiooni toetamisel tähtis, kuna keeleõpetaja käitumine õppe ajal loob eeldusi õppija huvi keele ja õppimise vastu püsimisele, toetades motivatsiooni keele õppimise alustamiseks ja jätkamiseks.

Empiiriliste andmete kogumiseks on läbi viidud avatud küsimustega küsitlus, millest võttsid osa võõrkeeleõpetajad, kes omavad õpetamispraktikat täiskasvanute keeleõppes nii vabahariduslikus kontekstis kui tasemeõppes. Uuringu tulemused andsid võimaluse kirjeldada keeleõppe motivatsiooni tähendust ja täiendada keeleõppe motivatsiooni starteegiate mudelit (Dörnyei, 2014) toetudes keeleõpetajate kogemustele ja arvamustele. Keeleõppe motivatsioon tähendab keeleõpetajatele õppija poolt tuleneva sisemiste (soov, huvi, valmisolek) ja väliste (praktiline vajadus, eesmärk) tegurite kogumit. Keeleõppe motivatsiooni toetamise starteegiaid on võimalik üle kanda täiskasvanuõppe konteksti.

Võtmesõnad: keeleõppe motivatsioon, täiskasvanute keeleõppe, täiskasvanud õppija

Tallinna Ülikoolis kaitstud magistritöö on avaldatud ETERA kataloogis.

Autore/i della risorsa: 
Svetlana Starikovitš
Data di pubblicazione:
Giovedì, 31 Maggio, 2018
Lingua del documento
Tipo di risorsa: 
Studi e relazioni
Paese:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email