chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Piattaforma elettronica per l'apprendimento degli adulti in Europa

Blog

„Epale“ eksperčių susitikimas: karantino versija

07/04/2020
di Aušrinė Česnulienė
Lingua: LT

Jau tapo įprasta, kad metų pradžioje „Epale“ ekspertės susitinka pasidžiaugti nuveiktais darbais, aptarti būsimas veiklas bei pasidalinti idėjomis. Lietuvoje paskelbus karantiną tapo aišku – vykti į sostinę pasimatyti su kolegėmis šį pavasarį  neteks. Tačiau susitikimo neatsisakėme - naudodamos „Zoom“ platformą susitikome nuotoliniu būdu.

„Zoom“ – tai platforma, leidžianti organizuoti vaizdo skambučius bei konferencijas, kurias žiūrėti nemokamai gali iki 100 žmonių. Vaizdo konferencijos – būtina darbo nuotoliniu būdu priemonė, juk labai svarbi ne tik žodinė ar rašytinė komunikacija, bet ir „gyvo“, tiesioginio susitikimo metu matomos reakcijos, balsai.

Mūsų nuotoliniame susitikime dalyvavo 12 „Epale“ eksperčių iš įvairių Lietuvos miestų. Daliai dalyvių „Zoom“ platforma jau yra tapusi įprastu darbo įrankiu, tačiau man ir dar kelioms kolegėms, tai buvo nauja įdomi patirtis ir proga pasitikrinti bei pagilinti skaitmeninio raštingumo įgūdžius.

Pirmas žingsnis – parsisiųsti ir įsirašyti programą.  Tai padariau nesunkiai. Antras – prisiregistruoti. Prisiregistruoti prie „Zoom“ irgi nebuvo sudėtinga – paspaudžiau ekrane pasirodžiusį „Sign Up“ mygtuką ir sujungiau „Zoom“ su savo „Google“ paskyra (beje, galima sujungti ir su „Facebook“). Trečias žingsnis - susipažinti su programos valdymu.

Pats programos valdymas nesudėtingas, tačiau platformoje nėra lietuvių kalbos, todėl dirbti reikia anglų kalba. Programos viršuje yra keturi pagrindiniai langai. Man buvo svarbus pagrindinis langas, kuriame matomi artimiausi susitikimai (kai tokių susikursiu), ir funkcijos, kurios leidžia sukurti vaizdo susitikimą arba prisijungti prie kitų sukurtos konferencijos.

 

 

Susitikimo organizatorė el. paštu jau buvo atsiuntusi prisijungimo prie konferencijos nuorodą bei papildomą informaciją: susitikimo datą, laiką bei identifikacinį susitikimo numerį. Man paprasčiausias būdas prisijungti prie vaizdo susitikimo buvo atidarius programą paspausti langelį „Join” ir suvesti susitikimo identifikacinį numerį. Štai ir viskas – taip lengvai prisijungiau prie vaizdo konferencijos.

Nuotolinis „Epale” eksperčių susitikimas vyko sklandžiai –  džiaugėmės viena kitą matydamos ir girdėdamos. Konstruktyviai aptarėme visus darbotvarkėje numatytus klausimus. Susitikimo pabaigoje pasidalijome įspūdžiais iš šio susitikimo mums neįprastu formatu ir netgi susitarėme dėl sekančio nuotolinio susitikimo. O kokias programėles susitikimams naudojate Jūs? Kokios Jūsų patirtys ir pirmieji įspūdžiai?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tinklaraščio autorė - Aušrinė Česnulienė, Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centro darbuotoja, Neformaliojo suaugusiųjų mokymo koordinatorė Marijampolės Trečiojo amžiaus universitete. Suaugusiųjų švietimo srityje dirba nuo 2012 metų. Įgijusi edukologijos bakalauro ir viešųjų ryšių magistro laipsnius. Nuo 2016 m. „Epale” komandos narė, ekspertė Marijampolės regione. 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
  • Ritratto di Edita Dumbliauskienė
    Šio susitikimo metu pirmą kartą teko galimybė „Zoom“ programą išbandyti. Galiu tvirtinti,kad programa yra išties patogi ir turi nemažai privalumų. Vienas iš jų, kad gali vienu metu prisijungti iki 100 dalyvių. Galima susirašinėti su kitais dalyviais, dalintis savo ekranu ir t.t. Bet turi trūkumų taip pat. Trūkumas tas,kad nemokama versija leidžia konferencijas turėti tik 40 minučių trukmės.Yra saugumo spragų. Įkeliu nuorodą į lietuvišką šaltinį, kaip dirbti su „Zoom“,kad nekiltų problemų dirbant ir užtikrinti saugumą. 
  • Ritratto di Aušrinė Česnulienė
    Edita, ačiū už komentarą, geras pastebėjimas dėl saugumo spragų bei ribotos trukmės - nuolat tenka jungtis antrą kartą, kadangi dažniausiai mūsų nuotoliniai susitikimai yra ilgesni. Taip pat puikią nuorodą įkėlei. Peržiūrėjau video, labai aiškus, nuoseklus vedlys su paprastais paaiškinimais.