chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Piattaforma elettronica per l'apprendimento degli adulti in Europa

Newsroom

Vietnes, kurās mācīties attālināti

15/03/2020
di Sanda ROZE
Lingua: LV
Mācības

Šobrīd, kad visi klātienes pasākumi ir atcelti, EPALE piedāvā uzsākt attālinātas mācības.

Piemēram, Puaro.lv ir apkopojis 37 labākās inteneta vietnes, kur iemācīties kaut ko jaunu, sākot ar to, kā gatavot humusu, līdz pat aplikāciju veidošanai node.js modulī. Vairums no šiem kursiem ir bez maksas.

Atelpai var veik virtuālas tūres pa muzejiem un ekskursijām Latvijā un pasaulē, kuras vienkopus salikusi Rīgas Centrālā bibliotēka.

Atgādinām, ka jau 19. martā plkts. 11.00 esat aicināti noskatīties EPALE rīkoto vebināru "Drošība digitālā pasaulē", kas tiks translēts tiešraidē šeit EPALE platformā un Facebook profilā. Būs iespēja uzdot savus jautājumus.

Neatlieciet iespēju mācīties!

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
 • Ritratto di Dace Diāna Bērziņa
  Vietnes, kurās mācīties attālināti, mūsdienās, konkrētāk - šajā situācijā, kad pasaulē valda pandēmija, ir noderīgas. Tā ir iespēja ceļot, aplūkot muzejus kā Latvijā, tā jebkurā pasaules malā. Šīs vietnes ir ne vien izklaidējošas, bet arī informatīvas un pamācošas. Dažādi kursi, kurus iespējams noklausīties bez maksas. Kursi, muzeji, meistarklases klātienē vienmēr ir maksas pakalpojumi, tie patērē dažādus resursus - laiku, degvielu, naudu. Ne vienmēr cilvēkam ir iespēja tos apmeklēt, jo ir jāstrādā, vai tas atrodas pārāk tālu no dzīves vietas, savukārt kursi, semināri, meistarklases, kuras notiek tiešsaistē, visbiežāk ir bez maksas, kā arī tiek piedāvāta iespēja tos noskatīties sev ērtākā laikā.
 • Ritratto di Agnese Ozoliņa
  Manuprāt, šī ir ļoti laba un vienreizēja ideja. Ir svarīgi, ka cilvēki nepazaudē saikni ar kultūru arī šajā laikā, kad nav ļauts apmeklēt klātienē muzejus, teātrus, koncertus, izstādes, utt. Ar šādu iespēju vari nonākt muzejos, kuros arī normālos apstākļos nemaz neapmeklētu, jo tie ir  citā pasaules malā vai arī trūkst laika. Šajā laikā ir jāizmanto visas piedāvātās iespējas, un tādu patiešām ir daudz, jo tas ir vērtīgi un izglītojoši. Sevi nekad nedrīkst pārtraukt attīstīt un pilnveidot tāpēc visdažādākās interneta saites šajā laikā mums to ļauj darīt un ļoti veiksmīgi īstenot. 
 • Ritratto di Ieva Strika
  Patīk, kad šajā informācijas un tehnoloģiju daudzumā ir cilvēki, kas palīdz citiem atrast kādas lietas internetā. Kā piemēram, dažādas interneta vietnes un aplikācijas, kur mācīties valodu. Diemžēl, tur nav opcijas, ka no latvešu valodas var mācīties citu valodu, bet ticu, ka laika gaitā tas parādīsies un labprāt izmantotu. Pati es ko šādu neatrastu, ja neatvērtu šo ziņu. Visvairāk manu uzmanību piesaistīja interneta vietne TED-Ed, jo biju klausījusies viņus iepriekš vietnē YouTube. Bija nedaudz pazīstami. Bet, atverot šo vietni, pārsteidza, cik dažādu un interesantu informāciju tur var uzzināt. Vienīgi vajadzētu pārbaudīt, cik šī informācija ir patiesa un no kurienes tiek ņemta, nedaudz šaubos par to, vai daļa informācijas netiek izdomāta un pasniegta kā "wow" efekts.
 • Ritratto di Sigita Kusiņa
  Interneta resursi ir bagāti ar daudzām noderīgām lietām, ko iespējams izmantot mācību procesā skolā, universitātē utt. Jaunas zināšanas, atklāsmes, iespaidus un piedzīvojumus ir iespējams iegūt arī attālināti, sēžot mājās. Domāju, ka ir jānovērtē sniegtās iespējas un jāapmeklē noderīgās saites. Turklāt var nokļūt kādā no pasaules muzejiem, kur nav sanācis būt, kā arī ataust atmiņas par nesen piedzīvoto ekskursiju uz muzeju, salīdzinot virtuālo vidi ar reālo. 
 • Ritratto di Elīna Jaunalksne
  Ir patīkami, ka šajā laikā, kad valstī ir ārkārtas stāvoklis, ir tik dažādas iespējas, kā mācīties un apgūt ko jaunu attālināti. Tāpat lieliska iespēja ir virtuālās tūres pa muzejiem un ekskursijas. Labprāt izmantošu šo iespēju, jo vairākus muzejus, kuri piedāvā virtuālās tūres, neesmu apmeklējusi. 
 • Ritratto di Laura Semuča
  Ļoti noderīgas un labas saites, patika iespēja virtuāli apmeklēt muzejus, tā bija jauna pieredze.
  Šīs saites aizguvu un padalījos arī savā darbā.
 • Ritratto di Anastasija Rinkeviča
  Paldies par saiti, kur ir iespējams apmeklēt muzejus virtuāli. Uzskatu, ka šī iespēja noderēs gan skolēniem, gan studentiem, gan arī viņu vecākiem, jo strādājot skolā saskaros ar problēmu - daži bērni vispār neapmeklē muzejus un pat nezina kādi muzeji ir Latvijā. Bet arī , diemžēl, ir bērni kuri labprāt apmeklētu kādu muzeju, bet finansiāli tas nav iespējams. Bet apmeklēt muzejus virtuāli tas ir vienmēr ērti, ātri, vacākiem nevajag tērēt laiku lai aizvestu bērnu uz muzeju, tas ir bezmaksas un uz ilgu laiku paliks atmiņa!