chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Piattaforma elettronica per l'apprendimento degli adulti in Europa

Newsroom

Víťazi Learning & Development Awards 2019

05/03/2020
di Peter Maľa
Lingua: SK

Dňa 27. februára 2020 sa v hoteli Double Tree Hilton v Bratislave konal slávnostný galavečer s udeľovaním cien ankety Learning & Development Awards 2019 v kategóriách Lektor roka, Kouč roka a Firemný soft-skill vzdelávací/rozvojový program roka.

Lektorkou roka 2019 sa stala Katarína Kovalčíková.

"Katarína Kovalčíková je víťazka medzinárodnej rečníckej súťaže a autorka úspešných rozvojových programov pre jednotlivcov aj firmy. Vytvorila rečnícky tréning, o ktorom klienti hovoria, že je ako z inej planéty. Je členkou dlhodobého psychoterapeutického výcviku podľa Carla Rogersa a jeho základnými princípmi sa riadi aj pri svojich tréningoch. Spolu so svojim tímom sa zameriavajú nie na odovzdávanie špecifických informácií či know-how ale skôr na vytváranie takého prostredia, kde klienti chcú rásť. Základným kameňom úspešného rozvoja sú pre ňu autenticita, prijatie a empatia lektora vo vzťahu ku klientovi."

 

Koučom roka 2019 je Dalibor Bednařík.

"Dalibor Bednařík je certifikovaným ICF PCC a ECPC (Erickson College International) koučom, ako aj oficiálnym ICF mentorom pre koučov. V oblasti koučingu aktívne pôsobí od roku 2004, čomu predchádzalo absolvovanie štúdia psychológie a psychoterapeutického výcviku zameraného na procesy v osobnosti a vzťahoch. Okrem mnohých ďalších certifikácií získal certifikát NLP inštitútu a GARUDA HRD. Posledných 10 rokov sa špecializuje predovšetkým na individuálny a skupinový koučing, výcviky koučovania a workshopy zamerané na implementáciu koučovacich zručností, postojov a filozofie do firemnej kultúry. Je učiteľom integratívneho koučingu založeného na princípe polarít. Klienti na ňom oceňujú najmä schopnosť vycítiť, čo klient potrebuje."

 

Firemným soft-skill vzdelávacím/rozvojovým programom roka 2019 sa stal program Leadership zastavenia od Schnellecke Slovakia.

"Leadership zastavenia je program určený pre všetky úrovne manažmentu, ktoré postupne prepája. Špecifická je pre neho forma microlearningu, kde sa tím manažmentu stretával 12-krát, v intervale 2 až 4 týždne. Zadávateľom tém bol samotný tím a ich obsah facilitoval lektor, ktorý následne viedol jednotlivé zastavenia. Zastavenia sa viedli formou skupinových koučingov v poldňových blokoch. Primárne boli témy focusované na sebarozvoj jednotlivcov a následne celého tímu tak, aby pomohli rozvíjať uvedomenie si seba vo svojej líderskej role a kompetencie strategického leadershipu. Posledné dve zastavenia boli venované tréningu mentoringu a definícii tém pre líniový manažment (operatívny manažéri a vedúci zmien). Tento rozvojový program je charakteristický dvomi „neštandardnými prvkami“ a síce „neustále kvapká“ nové poznanie a tím sa sceľuje naprieč riadiacimi úrovňami."

Foto Learning & Development Awards

 

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email